1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet yunusumun cinsiyetinden emin değilim

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ahmetb tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. ahmetb

ahmetb

İsim:
    Ahmet KIRSEVEN
    Merhaba abilerim, kardeşlerim 1 metre akvaryuma sahibim içinde 4 adet yunus cikletlerim bulunmakta 3 dişi 1 erkek olmak üzere aldım ancak dişilerden birinin erkek olabileceğini düşünüyorum bunun sebebi erkekle bazen kavga ediyor lütfen cinsiyeti konusunda yardımcı olurmusunuz. Resimlerde Üstte bulunan balık.

Ekli Dosyalar:

2. ahmetb

ahmetb

İsim:
    Ahmet KIRSEVEN
    Resimlerden anlaşılmıyorsa eğer video da çekebilirim arzu ederseniz hemde erkek cikletimide görmüş olursunuz.

3. ahmetb

ahmetb

İsim:
    Ahmet KIRSEVEN
    Yardım etmiycekmisiniz arkadaşlar

4. Önder.

Önder.

İsim:
    Önder ÖZTÜRK
    % 70 erkek

5. ahmetb

ahmetb

İsim:
    Ahmet KIRSEVEN
    Banada erkek gibi geliyor ama diğer dişilerlede kavga ediyor . Diğer erkek ise dişilere hiç zarar vermiyor . Acaba boyutu erkeğinkine yakın diye kabullenmek istemiyo olabilirmi erkeği dişi olduğu içinde diğer dişilerle kavga ediyor ?

6. ARAZ

ARAZ

İsim:
    Anıl Araz
    Baliginiz erkek. Ve erkeginizle disilerinizin boylari ayni ise bu kucuk capli kavgalar cikartabilir. Erkegin baskinlik kurabilmesi acisindan.

Önder. bunu beğendi.
  7. ahmetb

ahmetb

İsim:
    Ahmet KIRSEVEN
    Evet araz bey balığım erkekmiş 3 hafta önce değiştirdim ve kolonimi 5d 1e şeklinde oluşturdum . Aldığım dişilerden teki şansıma ağzı dolu bir şekilde gelmiş :) 1.5 hafta önce kusturdum tam 15 güne falan tekabül etti sanırım yumurtalar oluşmuş ve 27 adet yavru balık çıktı dişim biraz küçük ilk doğumu sanırım :) 30 dakika önce de diğer bir dişimi kusturdum 50 - 60 adet yumurta aldım ve şimdide yumurtaları kuluçka makinesine koydum şuanda her şey mükemmel gidiyor :)

Erdal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş