1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cikletler için sump'a konulacaklar

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde HasanCan tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Selamlar 120x50x60h tankımın 20 cm ini iç yan sump olarak kullanmayı düsünüyorum yani 300 lt balıklarıma 60 lt sumpa ayırıcam, üç bölme ve bölmelerin uzunluğu 15,20.15 cm olarak bölünecek ilk yere; en üstte yüzeye sıfır ve tabandan 10 cm yükseklikdeki 2 delikden kirli su girecek bu bölmeye sadece ısıtıcıyı ve biraz midye kırığı kum koymayı düşünüyorum ikinci bölmeye filtre malzemeleri (daha neler olduğuna karar veremedim) ve son olarak üçüncü bölmeye ise sump motorunu ve bambuları koymayı düsünüyorum daha tank ve sump sipariş planlama aşamasında öncelikle sizin görüşlerinizi duymak istedim filtre malzemesi olarak ne koymalıyım sump da nelere dikkat etmeliyim neden dış sump yaptırmıyorsun demeyin lütfen taşma gibi bi riski kesinlikle alamam annem beni evden atar yemin ediyorum :) balıklarım sarı prenses ve 300 lt yeterli oldugunu düsündügüm için yunus beslemeyi düsünüyorum yanında.. sizden istediklerim cevapların soruları şunlar:

1-Sump bölmeleri uygun mu bir değisiklik yapmalımıyım?
    2-Tank cam kalınlıgı 8 mm olacak sanırım sumpu da mı 8 mm isteyeyim yoksa 6 mm filan yaparsa sorun olur mu?,buhar camını tamamen sumpuda örtecek sekilde mi isteyeyim.
    3-Filtre malzemesi için ciklet balıklarına uygun olarak sumpuma neler koymalıyım
    4-Sump mororu saatte en az kaç lt su basmalı ki debisi temizlikte sorun çıkarmasın
    6-Fiyatı ne kadar olur sumpuda usta kendi yaparsa tahminen?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle hayırlı olsun.
    1-Sump bölmesi en az üç bölme ve 30 cm olsun.
    2-Akvaryum cam kalınlığı komple aynı olsun yalnız sump bölmeleri 6 mm ola bilir.
    3-Seramik delikli taş, biopall, mavi biyolojik sünger, elyaf gibi.
    4-Motor yukarı basmayacağı için saatte 1000, 1500 lt yeterli gelir derim.
    6-Usta var Ustacık var...:D

HasanCan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş