1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cikletlerim yem yemiyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde molly tarafından 31 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Canlı Türleri Sayısı :2 yavru beyaz prenses 2, orta boylarda sarı prenses,1 yavru sp 1 orta boy sp
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:13 August 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Akvaryumcunun üreme çoğalsın ve renkleri daha iyi olsun diye verdigi 2 yem. Bunları karıstırıp veriyorum
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Yeni konulan 2 orta boy beyaz prensesin ve yeni konulan 1 sp yem yememesi ve çok saklanıp durgun olmaları.
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: % 5 su eklenmesi - 1 hafta önce
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: Uzunluk 80 - Boy 50
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    iç filtre, ısıtıcı 27 derece ayarlı.

Fotoğraflar
    cep telefonu ile balıkları çekemiyorum hem çok saklandıkları için hem cep telefonunun görüntü kalitesi düşük.

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Bu yeni balıkları akvaryuma koyduktan sonra eski sp de yem yememeye başladı.

Bu yazı molly tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Cikletlerim yem yemiyor

Yeni gelen balıklarınız strese neden olmuş olabilir. Panik içinde yaptıkları ani hareketler diğer balıklarınızı da korkutmuştur diye tahmin ediyorum. Bir süre sonra durum düzelecektir. Balıklara verdiğiniz yemin markasını yazabilir misiniz?

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Eren,akvaryuma yeni eklenen balığın adaptasyon sürecini atlatana kadar yem yememesi,gizlenip saklanması,aşağı yukarı garip bir şekilde yüzmesi normaldir.Diğer balıklarında yeni gelenlerden rahatsız olup strese girmiş olabilir.Birkaç gün daha geçsin bakalım.Bu süre içersinde durum normale dönecektir.Ama sen her ihtimale karşın %20 su değişimi yap. Enson yaptığın %5 lik su ilavesi yetersiz. Ayrıca akvaryum ölçülerini tam olarak yazarmısın? Uzunluk 80,boy 50 ama yükseklik ?

Yukarda yazmayı unuttum. Bu adaptasyon sürecinde akvaryumun ışıklarını kapalı tutmanda fayda var.

4. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Boy hesaplamayı bi türlü öğrenemedim. =) Uzunlugu camın yan uzunluğu 80, boy dediğim yükseklikği oluyor galiba oda 50. Balıkların yeri küçük 70 lt bişey bende enfazla 2 hafta durcaklar. Abimin akvaryumu çatladı. O yeni akvaryum yapana kadar balıklarını bana verdi.

yemin markasını tam bilmiyorum ama sera demişti galiba. Açık yemdi. Yardımlarınız için teşekkürler. :temel: temel2:

5. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Güzel bir haber: tem03.gif 2 Balığım bügün korkarakta olsa yem yediler. Diğer 2 si taşların arkasında kumu karıştırıyorlar. tem03.gif

Yardımlarınız için herkeze çok teşekkürler. Gelişmeleri paylaşacağım.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Dahada düzelecekler Eren merak etme. Akvaryuma adapte oluyorlar artık.

7. molly

molly

İsim:
    eren andinç

2 beyaz prenses yemlerini akvaryumun yanında kimse olmadığında yiyorlar. Ama yeni gelen sarı prenses yem yemiyor hala nasıl yaşadığını anlamadım. Ağzında yumurta tutuyor olabilirmi ?

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kursağında bir şişlik varmı ?

9. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Herhangi bir şişlik yok ama yemlerden bile korkmakta.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Eren adapte olmaları için biraz daha zamana ihtiyaçları var.Önemli olan verdiğin yemleri kabul etmeleri yani yemeleri.Yeni eklenip yem almayan balıktan korkmak lazım.Şuan onları stresli olarak sürekli durduğu bölgeye yemleme yapman sağlıklı olacak ve ışık varsa açma .Umarım kısa sürede bu süreci atlatırlar.

11. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Abi şu kısa süre bi geçmedi gitti. 2 haftadır yem yemediler. Arada sırada yiyorlar ama şöyle toplu bi yemeleri olmadı. Işık hep kapalı sadece yem vereceğim zaman açıyorum. İnş düzelirler.

12. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Bence ışıkları açmayarak hata yapıyorsunuz, ışıkların kapalı olması durumu akvaryuma yeni girecek balığın, diğer balıklar tarafından rahatsız edilmemesi veya balığın yeni ışıktan kaynaklanan stresi engellemesi içindir.Yani sadece 1 gece yeterlidir.

Ama siz bütün gün ışıkları kapatıp sadece yem vermek için açtığınızda balıklar daha fazla strese girerler.Sabah ve akşam yem verecekseniz, yem vermeden en az 2 saat öncesinden ışıkların açılması gerekli.Hatta ışıklarınız günde 10 saat açık kalsa balıklarınız ışığa alışacak ve sizin yem vermenizi bekleyecektir. Işıklandırma süresini evde olduğunuz zamanlara ayarlayabilirsiniz.

13. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Benim akvaryumumda bir tane beyaz prenses var. Yem yemiyor ilk başta hamile diye düŞündüm, Çok kücük 6 cm-8cm boyunda. hamile olamaz dedim lütfen yardım?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

En güzeli Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı bölümüne şıkları doldurarak konu açmak. Akvaryum bilgileri olmadan sağlıklı fayda almak zor.

Sayfayı Paylaş