1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ciklette kuyruk büzüşmesi

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 8 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Canlı Türleri Sayısı :7
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:6 October 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: tetra cihled ve balık renk vitamin yem adını bilmiyorum.
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : balıklarda kuyruk büzüşmesi gibi soorun var yüzmelerinde sorun var kuyruktan dolayı
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: akvaryumcu yardımıyla deep lix baktadur
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 90 30 45
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    hy 600 f iç filtre

Fotoğraflar
    fotoğraf şmdilik yok .

Diğer Sormak İstedikleriniz
    akvaryumcu kuyruk büzüşmesi olarak tarif etti akvaryum son kurulum tarihide o gün temizleyip tekrar kurmuştum .Ve bir miktarda bugün tuz ilavesi yaptım

Bu yazı kero11 tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Cevap: ciklette kuyruk büzüşmesi

Arkadaşlar yokmu yardımcı olacak . :(

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: ciklette kuyruk büzüşmesi

Kerem,öncelikle geçmiş olsun.Kuyruk büzülmesi genellikle kötü su şartlarından, ani sıcaklık değişimlerinden meydana gelir.Dip çekimini en son ne zaman ve % kaç olarak yaptın?Isı kaç derece? Birde beyaz benek gözlemledin mi? Çünkü sp.lerimde şu anda beyaz benek başladı ve kuyruklarını büzerek sallanıyorlar.Bence sorun bu yazdıklarımdan kaynaklı, ve önce sorunun nedenini bulmak gerekir.Tedaviye gelince 2 günde % 20 oranında dip çekimi yap,yanlız su değişimlerinde ekleyeceğin suyun sıcaklığının aynı olmasına dikkat et.Ve su değişimlerinden hemen sonra mutlaka contra kullan.İnşallah kayıpsız atlatırsın.Tekrar geçmiş olsun.

kerem11 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş