1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cimbomlu Endler'slerim :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba arkadaşlar sizleri bayağı bir süredir üretmeye çalıştığım ve 1 ay sonra seçilmiş erkeklerim ve dişilerim ile devamını sağlamaya çalışacağım Endler'sleirmle tanıştırmak istiyorum. Resimlerin bir kısmı bulanık bir kısmı net , bu sebepten şimdiden özür diliyorum.. Daha iyi bir makine ve daha iyi fotoğraflarla tekrar karşınıza çıkacağım.. Umarım endler'slerimi beğenirsiniz. İyi seyirler.. he birde unutmadan maşallahlarımı unutmassanız renk ayrımı yapmadan sevinirim. :D

Karşılaştırmak ve türü hakkında bana yarım etmek isteyen arkadaşlarda buraya bakarak bana yardımcı olabilirler.Portal olarak bir isim bile bulabiliriz ama ön ismi cimbom olucak şekilde pala.gif Albino Fancy Hybrid'in kuyruk şeklinede benzeyen var , Wild Type Blond'ada benzeyen var kuyruk tipi olarak Fancy Blond'ada benzeyen var gibime geldi.. Gold Body color Hybrid Flame Tail bariz andırıyor zaten..

Tüm tecrübeli arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum..

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bismillah... Maaşallah...

Kanka Adrian HD'ninkilerin yanından şu an geçemeyecek olsalar da hızlı bir şekilde yolu yarılamışsın... Emeklerinin karşılığını alacağını umuyorum ancak şimdiden söyleyeyim seçilmişleri bir erkek bir dişi şeklinde ayırmadığın takdirde hiçbir zaman "yeni ırk"a doğru evrilemezler... Ama benim yeni ırk derdim yok diyorsan -ki olmadığını biliyoruz- seçilmiş erkekler ile fenotipi daha baskın hale getirebileceksindir... Ne diyeyim darısı Emrah'ın başına...

Bu sene bu Endler's'le de şampiyon olamazsak yuh olsun bize...

Bu arada bunlardan hangisi Arda? :D

Tekrar maaşallah...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Maşallah Volkan Abi naz: Harika görünüyorlar. Bayağıda aktifler sanırsam, kameralardan çekinmeden devam ediyorlar aktivitelerine :

Gold body olan endler'slara benzeyenler daha bir güzeller. Renkleriyle de adını birebir yansıtıyorlar.
    Sadece endler'slar değil, akvaryum her şeyiyle süper görünüyor valla. Çok beğendim, imrendim...Maşallah maşallah naz: naz:

İnşallah seçeceğin erkeklerle devamını sağlarsın cimbomlu endler'sların abi :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Maşallah güzel akvaryumun var...

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Volkan hocam ismiyle yaşasınlar maşallah sırtlarınada numarlarını oluştura bilirsen süper olur bir gsli olarak gurur verici tekrar maşallah sağlıklı balıklar.

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Volkan abi selamlar...
    Öncelikle maşallah naz: balıkların çok güzel, beğendiğin fenotipteki balığı devam ettirmenn en basit yolu bir erkek ve bir dişi ayırmak olacaktır.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlısı olsun Volkan, inşallah gönlüne göre üretirsin ve başarılı olursun.Bitkili akvaryumun güzel görünüyor, sanırım öyle bir akvaryumda üremeye hayır demezler. ;)

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bu arada kanka (tamam, tamam tank fena değil dil: ... [ :D :D :D ] ) akvaryumun içinde camda oluşan yosunları zımpara ile mi temizliyorsun?

Ne o camdaki tonla çizik öyle? :uyari:

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    İyi dilek ve temmenileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.. :cicek: Uyarılarınızıda dikkate alacağım.. Bu türü devam ettirmeyi çok istiyorum çünkü.. Aynı anda 3-4 dişi ile çiftleştirip yavru patlaması yapıp o şekilde devam ettirmek istiyordum yoksa.. pala.gif Eve ve işe birer yavru tankı alıcam bu gidişle sanırım :) Sarı kırmızı bir tankın seyrinin keyfine diyecek olmaz kanımca :)

Mesut hocam sırt numarası olayını artık üzerinde ki beneklerle çözmeye çalışıcaz :D

Kanka tankta ki yosun olayı tamamen ilgilenemediğimden kaynaklanıyor ne yazık ki.. O akvaryumda bizim atelyelerden birinden geldi ve geldiğinden beri öyle ne yazıkki çok hor kullanmışlar.O şekilde idare ediyoruz napalım :bilmem:

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Volkan abi balıkların gerçekten çok güzeller. Maşallah diyelim ALlah nazardan korusun. Balıkların yanında akvaryumda çokgüzel görünüyor. Bitkili akvaryum hastasıyım ama bir türlü beceremedim. Ellerine emeğine sağlık.

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Beğendiğine sevindim Muhammed'çim teşekkür ederim.. Bitkili akvaryumda zor bişey yok aslında.. Bitkilerini tanıyacaksın , ihtiyaçlarının ne olduğunu bilip gidereceksin gerisini onlar yapıyorlar zaten.. Bakarsan bağ bakmassan dağ olur mantığı yani ;)

12. taygun

taygun Guest

Merhaba Volkan,

Sonunda buldum konunu. Bu güzel akvaryum ve balıklar için tebrik ederim. :helalolsun: Hele balıklarına bayıldım. Bir zamanlar benim de beslemek istediğim bir türdü. Ama ne hikmetse bu türün dayanıksız olacağını düşündüğüm için hiç girişmedim.

Tür konusuna gelince, bu türü hiç tanımadığım için yardımcı olamayacağım, üzgünüm.

Sanırım karideslerle barışcıl bir şekilde yaşayacağını düşünüyorum. Sen ne dersin? Yoksa lepisteslerin yavrularını avladığı gibi onlar da karides yavrularını yerler mi acaba?

Bir de bence ilk fırsatta kendine yeni bir tank al. Abdullah'ın da dikkatini çektiği gibi, çizikler oldukça fazla. Neredeyse balıklardan daha çok göze çarpıyor.

Saygılar

13. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Volkan,
    Kusura bakma Abiciğim konunu yeni gördüm. Maşallah naz: balıkların süper... Hele bir işbaşı yapayım hepsini tek tek inceleyeceğim!

Balıklarının tür tanımları bence şu şekilde:
    Sarı gövde kırmızı benekliler : Gold Red Hybrid Endler's veya Blond Red Hybrid Endler's
    Sarı gövde ve çok renkliler : Gold Fancy Hybrid Endler's veya Blond Fancy Hybrid Endler's
    Gri gövde kırmızı benekliler : Wild Type Red Hybrid Endler's
    Gri gövde ve çok renkliler : Wild Type Endler's

Türün devamını istiyorsan bence "Selective Breeding" uygulaman yerinde olur, yoksa hepsi zamanla aslına geri dönüş yaparlar...

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Selamlar Tamer abi endler'slerimi beğendiğine sevindim.. :) Dayanıklılık konusuna gelirsek eğer endler'sler bana kalırsa lepistesten çok daha dayanıklılar.. Karideslerlede uyumlu bir şekilde yaşıyorlar.. Tank kurulduğundan bu yana endler'sler ve karidesler aynı tankta ikamet ediyorlar.. Yavru yeme konusuna gelince tankım bol bitkili olduğu için o ihtimal biraz düşük ama ihtimal var tabii ki yok değil.. Karides tankımda yavru karides ve yeni doğan lepistes yavrularıma bir arada bakarken pipo filtrede durmakta olan yeni doğmuş karides yavrusunu 1 hafta - 10 günlük endler's yavrusunun yediğine tanık oldum.. Ama o tanktada bitki ve saklanma yeri olmadığı için bu gayet normal bir durum.. yaklaşık 1,5 sene önce kurduğum bu akvaryumda 5 karides ve 30'a yakın balık varken o tankta ki karides sayımı 100 - 200 arasına kadar çıkarmıştım.. Yani bol bitki olunca karideslerinizin yem olma ihtimali bir hayli düşüyor.. Yeni tank olayı ise iş yeri için zor görünüyor çünki şuan oraya sığabilecek tek tank o ve yenisini yaptırıp sıfırdan akvaryum kurmak gözümde büyüyor açıkçası.. Birde işyeri olduğu için çok rahat hareket edilemediğinden o ihtimal biraz uzak bana saat:gif

Uğur abi cimbomlularımı beğendiğine sevindim.. Senin yaptığın tanımlamalar gayet yerinde zaten bende o şekilde düşünmüştüm inşallah devamını getiricez.. Üretim konusunuda artık dediğiniz gibi yapıcam başka yolu yok gibi gözüküyor anladığım kadarıyla.. ./8

Sayfayı Paylaş