1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cinsi nedir?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde someye tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Balığımın cinsi platimi veliferamı ? Ayrıca hamile sanırım. Ne kadar zaman sonra doğurur. Doğum belirtileri nelerdir? IMG_8296.JPG

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Merhaba,balık dişi bir velifera....resimde görüldüğü kadarıyla doğum yakın...selamlar

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balığınız arkadaki arka kısımda yani karının bitiği kuyruğun başladığı yerde siyah lekeler daha yok belirgin değil,hem platiler genelde bebelerini yemezler,akvaryumda gördüğüm kadarıyla müsait bırakın kendi haline derim...

4. someye

someye

Akvaryumun içi böyle. Sizce burada doğursa sorun olur mu? IMG_8285.JPG

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Sümeyye hanım Öncelikle Hoşgeldiniz Keyifli Forumlar :)
    Kum Ve taşları Akvaryumda çıkararak Bitki Kumu ekleyebilirsiniz.Her ihtimale karşı yavrulukta doğum yapması daha iyidir. Şuanlık Balık Hamile gibi durmuyor arka karın kısmı Simsiyah olana kadar yavruluğa almayın.

6. someye

someye

Peki sağolun. Ayrıca bir sorum daha olacak yavruların renkleri ne zaman ortaya çıkıyor acaba?

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  7. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Güzel Yemleriniz varsa Yavrular Çabuk renklenir. Ayrıca Plati Doğurduğunda yavruları Turuncu Olur Göz ile görülebilirler. En geç 2-2.5 Ayda Canlı renklerini alırlar.

8. someye

someye

Sera yem kullanıyorum. Fakat balıkları ilk aldığımda bir kaç gün sonra tabanda bir yavru gördüm ama hangi balığın yavrusu olduğunu bilmiyorum. Yani yavrunun cinsini bilmiyorum. Şu an gri ve saydam renkte. Üzerinde gri büyük benekler var.:bilmem:

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Tek yem Kullanmak ile olmaz.. Çeşitli yemler olmalı eğer o gördüğünüz yavru hala duruyorsa hemen yavruluğa koyun Büyüklere yem olmasın..

10. someye

someye

Gördüğüm an koydum zaten yavruluğa. Değişik yemlerde almayı düşünüyorum.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biraz toparlanana kadar yavruluk ta kalsın iyi olur,farklı yemlerde besin açısından iyi olur alın...

12. farukzafer

farukzafer

İsim:
    Faruk Zafer
    Bütün pul yemleri kullanabilirsiniz.Sera flora,tetra pro vegetables ve spirulina %40 forte kullanabilirsiniz

Alparslan bunu beğendi.
  13. someye

someye

Yavrular ne kadar zaman sonra renkleniyorlar acaba?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yavrular 4-6 haftadan sonra renklerini almaya başlarlar...:)

Sayfayı Paylaş