1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cinsiyet ayrımı?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde dev4face tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. dev4face

dev4face

İsim:
    Deniz Durmaz
    Öncelikle merhabalar arkadaşlar sarı prensesler ve sarı imparatorların cinsi nedir ? Resimler biraz bulanık telefonla çekdim için :S
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba Deniz kardeşim,

İmparatordan anlamam ama bildiğim kadarı ile, imparator olan akvaryumda diğer balıklar yavru vermiyormuş haberin olsun. :) Ama bildiğim kadarı ile...

Sarı prenseslerin 5. ve 6. fotoğraftakiler erkek'e benziyor, 8. 9. ve 10. fotoğraflar ise dişiye benziyor net bir cinsiyet ayrımı istiyorsan anüs vent kontrolü yapman lazım...

Burdan bakabilirsin...

kesin çözüm için anus ve vent(anal büyüklüğü) büyüklüğüne bakılmalıdır:

Bu bir dişi sarı prensesdir çünkü anus ve vent büyüklüğü aynı boyda değildir(dişide vent açıklığı daha büyük olur.)resimde görüldüğü gibi....( Resim 1 )

Bu ise erkek sarı prensesdir çünkü anus ve vent büyüklüğü eşittir.(erkekte anus ve vent büyüklüğü eşit olur)resimde görüldüğü gibi... ( Resim 2 )

Bu da bir dişi sarı prenses. Ağzına yeni yumurta aldığı için anal açıklığı normalden büyük (resim 3)

Yani kısacası iki açıklık eşitse erkek,biri diğerinden büyükse dişidir.(kafanızın karışmaması için)

Saygılar...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. dev4face

dev4face

İsim:
    Deniz Durmaz
    Teşekkür ederim yavuz :)
    Bari ben bir şu imparatorlardan zaten rahatsızım ya habire birbirlerini kovalıyorlar zaten :)
    Birde küçük sarı prensesim filtre nin oraya gidiyor ve kafa üstü dik duruyor yem bugün yemede dün yiyordu bugün yemedi mesala ne tür hastalık belirtisi?
    Akvaryum 160 litre iç filtre hava motoru Isıtı(25-26)...

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Rica ederim Deniz yardımcı olduysam ne mutlu bana. :)

İmparatorlar öle kovalarlar hep birbirlerini. :F Prensesin saklanma sebebi, kovalıyorlardır veya vuruyorlardır bu yüzden filtrenin orda saklanıyordur, bendede aynısı oluyordu çünkü ve şuan hala aynı... Yem yememe sebebide budur kovalınıyor veya vuruyorlardır...

Saygılar...

5. dev4face

dev4face

İsim:
    Deniz Durmaz
    Hayır sarı imparatorlar aksine kendi aralarında kavga çıkıyor. Sp lerden korkuyorlar 4 cm likden bile o hasta olan balıkda ona kimse daha önceden vurmuyordu kimse karısmıo sadece neden o köşeye gitti duruyor birde renginde kararma oldu kararma çıkdı çok bitkin görünüyor yardım lütfen!

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Karardıysa strestendir, strese girme sebebi bu işte, kovalama vs... İyicene gözle o saklanan prenses meydana çıkınca kovalıyorlarmı...

7. dev4face

dev4face

İsim:
    Deniz Durmaz
    Şu ana kadar o sarı prensesi kimse kovaladığını görmedim günde 6 saat kesin gözlemliyorum belki daha fazla..

8. dev4face

dev4face

İsim:
    Deniz Durmaz
    Dediğim sp 3 gün önce malesef öldü :S:S Diğer imparator ise üstü kapalı olması halinde atlayıp intihar etti :S:S Şu kadar bir aralıkdan I I :s:s

Sayfayı Paylaş