1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cinsiyeti Nedir

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde Bademdereli51 tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Arkadaşlar bu balığın rengini bir türlü parlatamadım. Koca akvaryum dolusu balıklarım parıl parıl iken buna ne yaptıysam parlamadı. Strestenmi Siyah başka bir şeymi bilmiyorum. Cinsiyetini ben dişi olarak biliyorum ama birde siz bakın lütfen

SAM_0627.JPG

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cinsi böyle değişmez rengi,balık dişi...:)

3. by.malawist

by.malawist

Yer:
    Adana
    Görsellik cinsiyet konusunda bilgi verebilir fakat anus vent yapmakta en doğru sonuca götürecektir.S.p stres altında oldugunda veya baskın bir başka balığın etkisi altında kaldığındada kararmalar olabilir,balığın birde gecmisine bakmak lazım hangi şartlarda nelerle beslendi bunlarında büyük etkisi vardır.Arti olarak üretim yapan arkadaslar bilir yavrular bozuk çıkmaya başladığında kan değiştirme yoluna gidilir ve uygulandığında genelde sorun çözülmüş olur.jbl spirulina pul,tetra Provegatable,tropical spirulina süper forte ve bio marine kens artemia flakes ile desteklemenizde fayda var.Bu olgunluktan sonra renginin duzelecegini sanmıyorum sonuc alamama durumunda degisim yoluna gidebilirsiniz.

4. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Hocam bu balık erkek. Erkek sarı prenseslerde üreme döneminde kafaları siyahlaşır.

5. by.malawist

by.malawist

Yer:
    Adana
    Arkadas genel vücut rengindeki kararmadan şikayetçi olduğu icin diğer arkadaşlarla beraber yorumlar yapıldı.Evet erkek sp üreme döneminde kafasında siyahlasma olur fakat vücuda yayılmaz iste bu nedenle beslenme,su şartları ve bakımı ile ilgili konulara deyinilmistir.
    Saygılarımla,
    Yusuf Ozbugutu

6. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Yanlız ben daha önce yavru almış kafası siyahlaşan sp'de gördüm.Net bir cevap için anüs vent kontrolü yapmak daha doğru olacaktır.Resimlerini çekip yayınlarsan daha doğru bilgi verebiliriz.

Sayfayı Paylaş