1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Civcivlere Yapılan İşkence!

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde egouard tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. egouard

  egouard

  Mesajlar:
  311
  İsim:
  Emre Aladağ
 2. H.Kaya.Gemlik.

  H.Kaya.Gemlik.

  Mesajlar:
  922
  Yer:
  Gemlik-BURSA
  İsim:
  Hüseyin KAYA
  Ne yazık ki bu görüntüleri görmeye uzunca bir süre daha devam edeceğiz. Önce kendimizi, daha sonra çevremizdekileri doğal güzelliklere sahip çıkmaya, ticari kazanç için canlıların genleriyle oynanmasına ve görüntülerinin işkenceye varan, çeşitli yollarla değiştirilmesine karşı çıkılması hakkında duyarlı olmaya davet etmeliyiz.
  Çok acı bir gerçeği hatırlatmak istiyorum. Talep olmadan arz olmaz.
   
  Alparslan, harfuzmani ve Montimahir bunu beğendi.
 3. egouard

  egouard

  Mesajlar:
  311
  İsim:
  Emre Aladağ
  Evet talep olmadığı surece petshoplar getirmiyor.Ancak bazı insanlar bakıyor hmm guzelmiş diyip hiç o canlıya çektirilen zulmu duşunmeden alıyorlar.Ve bunu Muhabbet kuşlarına dahi yapıyorlar.İnsanlık ölmüş bence.
   
 4. m.avcıoğlu

  m.avcıoğlu

  Mesajlar:
  1.540
  Yer:
  bayrampaşa/istanbul
  İsim:
  Metin Avcıoğlu
  Videonun başında india yazıyor. Allah bi yere boşuna bela vermez diye bir lafı vardır yaşlılarımızın. Bu adamlar herşeyi hakediyor işte. Bizde orda felaketler olduğunda yardım gönderiyoruz böyle insanlara. Gerçi bizim memleketimizde böyle insanlar var ama yukarıda yazıldığı gibi talep olmazsa bunlarda bu işlere girmezler. Yazık...
   
 5. TYGR

  TYGR

  Mesajlar:
  136
  İsim:
  ToygarArslan
  Arkadaşlar ben küçükken 5-6 yaşındayken balık yerine hep civciv,ördek beslerdim ama şimdiye kadar ne ben ne kardeşim böyle boyalı hayvanları almadık arkadaşlarımızı bilinçlendirirsek herkez boykot yaparsa böyle şeyler milyonda bir olur.
   
 6. sinsitilki

  sinsitilki

  Mesajlar:
  1.621
  Yer:
  Kadıköy
  Küçükken pazardan pembe renkte boyalı civciv almıştım 1 liraya. Horoz oldu. Büyüdükten sonra anneanneme verdim. Bulunduğu odasının her tarafını karanlık yapıyordum. Hayvan karanlık olsa bile saat 6 olduğu anda ışık falan görmeden başlıyordu üüüüüüürrrüüüüüü diye ötmeye. Anneannemde 4,5 yıl hayvanı balkonunda besledi. Sonra çiftliğe verdi. Saat 5-6 civarlarında mahalleyi ayağa kaldırıyordu.
   
  Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş