1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Clarkilerin biri kayıp :(

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde lcturkey tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Sabah işe çıkmadan önce balıklara yem verdim fakat clarkilerin birini hiç göremedim.Az önce evi aradım balık ortalıkta yokmuş.Sump'a kuleye filan baktırdım oralarda da yok.Çok merak ediyorum acaba ne oldu :( Akşamı ikiside halinden memnun vaziyette akvaryumda geziyordu.Ya kayaların arasında saklanıyor ya da balığı kaybettim :(

2. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Haydaaaa akşam seyrettik levent ortada geziyodu ikiside kayaların arasındadır belki iyice bak sen kayaların arasına kayaları oynatma ama

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Levent bence kayaların arkasında felandır. .8.

Ama sumpa düşmüş yada kayaların arkasında biryerlerde sıkışıp ölmüşte olabilir.

Akşam gittiğinde iyice bir kontrol et hertarafı. İnşallah ölmemiştir.

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Evet okan akşam çok güzel bir şekilde geziyorlardı ama bugün hiç göremedim defalarca evi aradım onlarda görememiş.Sabah sump'u elyafları filan kontrol ettim ama orada da göremedim.Belki kayaların arasında bir yerlere sıkıştı.Daha önce hiç böyle birşey olmamıştı.Sadece bir defa yine göremedim balığı sump'a filan bakarken bir baktım ortaya çıkmış yine.İnşalla kaybetmemişimdir balığı tam eş oldular diyordum şu olana bak sen :(

Okan nazarına mı geldi balıklar ne :)

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Kardeş valla maşallah dedim istersen ileti geçmişine bak . Ama sıkma canını çıkmasa bile bu ilk ölüm hevesini kırmasın .

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Levent ortaya çıkmazsa İstanbula geldiğinde bendeki tomatoları veririm kafana takma :heyo:

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Oluyor bunlar Levent, yaşıyorsa çıkar yok bir sorun varsa ne yapalım geçmiş olsun. Sebebini öğrenmek ve varsa bertaraf etmekten başka yapacak birşey yok.

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Okan şaka takılıyorum sana.Ya balıkta bir problem olsa ölse canımı sıkmayacağım o kadar ama akşam daha lafını yaptık beraber çok sağlıklı bir şekilde geziyorlardı akvaryumda.Akşam gidince bakıcam artık belki oratalara çıkar.

Teoman abi sağolasın Clarkiler çok güzel bir çift olmuşlardı üretim için tam ideal çift olduğunu düşünüyordum ki bu problem çıktı.

Sağlık olsun ne diyelim.

9. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Levent geçmiş olsun diyorum,ama büyük ihtimalle tanktadır.
    Neden; geçenlerde benim tankta 3 gün yellow wrasse yi aradım.
    Tam ümidi kesmişken orataya çıktı.
    Senin kerata da çıkar ortaya.
    Sevgiler..

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yellow vrasse kendini kuma gömmüştür yatmıştır orda bir süre. Yapıyorlar bu hareketi ara sıra.

11. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Aynen dünden beri gene yok.

E biz 40 tl.yi kumamı gömdük yani. huh:

saygılar..

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

:F Güzel ifade aynen Hocam kumda malesef ( Yani inşallah :F ) Kuma gömülmeyi seviyorlar ve hatta her akşam o şekilde uyuyanları var. Korktuklarında direk ilk harekettir çoğu zaman. Mesela ben akvaryumu değişirken ilk önce kaya deliklerine bakmayı tercih etseydim kum altında suyu alınmış akvaryumda ne kadar dayanırdı bilmem. Allah'tan ilk kum içinde aradım da kurtardım balığı.

13. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Arkadaşlar işten geldikten sonra kaya dekorunu açarak balığı aradım ama malesef tankta yok.Dikkatimi çeken birşey oldu domates anemonu kendini hiç kapatamıyor ışık altında şuanda ve hala açık vaziyette galiba clarkiyi o yeni :(

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Anemonun yemesi mümkünmü ? :bilmem: .8.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yedirmeden açması iyiye işaret değil Leven çok haklı bir şüphe ama domates anemon clarkiyi yakalıp yemez. Balık halsizdir veya ölüdür önüne düşer ancak bu olabilir. Ben ne duydum ne gördüm aksini. :bilmem:

16. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Benimde aklıma gelen,clarci domatesi host edinmeye kalktıysa.
    Domateste aç ve huysuzsa olabilir. .8.
    (Bazı domateslerin clarki lere hostluk yaptığını netten izledim ama)

17. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Balık son zamanlar sürekli anemonun oralarda geziyordu.Benim düşündüğüm balık onu host olarak kabul etti ve içine girdiği zaman balığı bir şekilde yedi.Başka bir düşünce gelmiyor aklıma.Balık çok sağlıklı bir şekilde önceki akşam geziyordu hatta okan'a kameradan izlettim balıkların halini.

İşte zanlının resimleri.Işıklar açıkken açık olması onu şüpheli listesinde en başa getiriyor.Suç kanıtları ise ışıklar açıkken sürekli açık olması ve şiş durması.

18. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Levent yorum yapamıyorum aydınlatma açıkken anemonun böyle açması garip geldi bana . Kardeş kutu değilki içini açıp bakasın huh:

19. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Levent anemon yemez zira bendeki tomatolar bir zamanlar o tür anemonu yuva yapmışlardı kendilerine :heyo:

20. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Teoman abi başka bir açıklaması kalmıyor ama başıma gelen olayın.Balık ortalıkta yok ve dün bütün gün domates anemonu açık bir vaziyette duruyordu.Kendisini kapatamıyordu bile.Uzun zamandır beslemiyordum anemonu çok aç olduğu için bence başka bir ihtimal kalmıyor.

Sayfayı Paylaş