1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Clout - Bloat - İltihap Yarası

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde endoramax tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. endoramax

endoramax

İsim:
    caner kara

Canlı Türleri Sayısı :2e 3d ilangi
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:12 February 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: tropical spirulina - Dainichi - SPİRULİNA TABLET YEM
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : 20 güne yakındır yem yemiyor. ve dışkısı beyaz ipliksi seffaf. Bunlardan bloat olduğunu düşünerek hastalığın 5inci günü 3gün süreyle sera baktabur direct kullandım ama bir faydası olmadı. 10 - 15 inci günleri arası clout kullandım yine yem yemiyor. ve bugun eve geldiğimde boğazının biraz aşağısında bir iltihaplanma olduğunu farkettim. yarın tekrar clout kullanacağım ama bu kadar etkili bir ilaçta bile geçmeyen iltihap nedir.
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: baktabur drect(3gün kapalı flitre bekleme) - clout(%30 su değişimi 40ltye bir kapsül 5 gün tekrarlama ve 5inci günün sonunda sera bio nitrivec bakteri kültürüyle destekleme.
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 100x40x50h
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    dış flitre - ısıtıcı - hava motoru

Fotoğraflar

Düzenleme notu; Eklediğiniz linkler burada açılmaz. www.ap-depo.com adresimizden yükleyebilirsiniz.

Diğer Sormak İstedikleriniz
    tedavi yöntemi.

Bu yazı endoramax tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Clout - Bloat - İltihap Yarası

Selamlar geçmiş olsun. Akvaryum com uzantılı Fotoğraf linkleriniz burada açılmaz, www.ap-depo.com sitemize yükleyebilirsiniz. Zor bir hastalık ve durum dersek yanlış olmaz. Ağırlaşmış durumda iken bize ulaşmış bir sorun olduğunu da yazmak zorundayım. Sera baktabur direct ilacına hiç güvenmediğimi açık ve net yazabilirim, hatta kullandığınız durumda işler kötüye giderse de veya gitmişse de hiç şaşırmam. Yine Sera baktabur directe ilave olarak clout ve Bio nitrivec tutar dalınız olmuş anladığım kadarıyla ancak maalesef sürekli farklı ilaç veya sıvılar balıkları zorlamaktan öte gitmez çoğu zaman. Birinci koşul su kalitesini üst noktaya taşımak olmalıdır. Yani mümkün olduğunca su değişimi yapmak ancak çeşme suyu bu süreçte sıkıntı çıkarabilir, o yüzden damacanaya bu süreçte ağırlık vermek gerekir.

Su yüzeyini artı olarak hareketlendirmek, balıkların bağışıklık sistemini 29 derece ısı ile tetiklemek, oksijen miktarı ne ise derhal iki katına çıkarmak ilk yapılması gerekenlerdir. Ardından yem almayan balığın bir şekilde beslenmesi sağlanmalıdır aksi halde suyunuz Tanganyika olsa o balık yaşamaz. Üstelik bir balık 20 gündür açsa yukarı bakmaya yakınlaşmış demektir doğrusunu söylemek gerekirse. Mücadelenizi verin elbette. Benim akvaryum ve su bazında önerilerime ilave önerilerim ise;

Balığa şırınga ile vitamin takviyesi seçeneğini ve bir gün sonrası sarımsak suyu takviyesini gündeme almak (Uzmanlık siter, tarifinde destek oluruz ) ve iltihap yapan boğaz kısmını Mersin yağı ile silmenizdir.

Geçmiş olsun...

The_ReligiouS ve fth-94 bunu beğendi.
  3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Clout - Bloat - İltihap Yarası

Yazınızda balık'ta herhangi şişme vs görünmediği ve sadece emin olunmayan beyaz dışkı düşüncesi ile bloat tedavisine başlamak.Bunun devam'ında 3 çeşit değişik ilaç tedavisi ile bana göre hata yapmaya devam etmişsiniz.Temel hocamın aktarmış olduğu tedavi şekli yapılması en doğru seçim olacaktır.

fth-94 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş