1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Clownfish Eggs Kopsa da Yapışabilir

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 22 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bazı anlar vardır ve size hiç de tahmin etmeyeceğiniz tecrübeler yaşatır. Clownfish yumurtaları çeşitli nedenlerle kopabilir veya benim gibi maşrapaya larva tankında yumurtalar varken dip çekimi yaparken koparak gelebilir. Ancak görüleceği üzere, literatürün kayıt etmesi gereken bir bilgi doğmuştur, yani 'kopan Clownfish yumurtalarının tekrar yapışabilme kabiliyeti' olduğu bilinmelidir. Önce şaşırdım erken kopan veya çıkan larva dedim ama salladım salladım sonra gerçeği anladım.

  Kısaca yumurta diyor ki, bir toz gibi savrulduk hepimiz bir kenara, bırakında yaşayalım diyor. Orhan baba literatür için söylesin bugün de. ;)

   
  Düzenleme: 22 Nisan 2015
  nhtkmn, TencoMelih, Ender CESTEL ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 2. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.853
  Yer:
  Bursa
  Bilim insanlari olarak hayretle ve ibretle izliyoruz Temel bey. Çok ******* olaylar.
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Teşekkür ederim, sadece deli gözlemi diyelim.;)
   
  Düzenleme: 22 Nisan 2015
  cimlikaya bunu beğendi.
 4. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Temel abim çok ilginç bir olay japon yapışkanı bile suda yapışmadığı halde bu nasıl yapışıyor, nasıl bir yapışkan sa anlamak mümkün değil, yine bir ilke imza attın...:D
   
  g_olter bunu beğendi.
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bilime saygımız sonsuz Allah var çok faydalandık ve faydalanacağız ama onun çizdiği çerçevenin dar geldiği insanlar da dünyanın her yerinde mevcuttur. Bilime de bu insanların ciddi katkısı vardır. Buradaki videoya 2 kişi yorum yapmış geçmiş olabilir ama bu bilime verilen bir bilgidir ve bilim bunu not ettiğinde onun malıdır. Ondan okuyan ancak inanır...ona ögretenler ise yerildiği başlangıç aşaması ile hatırlanır.

  Palyaço üretimi adına kitaplar vardır, tecrübeler yazılmış kaynaklar oluşturulmuştur. Büyük saygı duyduğumuz aşikar olmakla birlikte % 60 kadarı kulağı ters tutmaya çalışmaktan ibarettir. Sadece onyx türünde veya siyah rengi almaları adına yazılan dev aydınlatma makaleleri ve verilen lümen cizelgeleri insanları derine indirmeye çalışan, daha Prof yapmaya teşvik eden unsurlar olarak görülse de arabanın deposu dolu yarın araba satılacak bitirelim benzini anasını satayım fikri ile birebir aynıdır. Hiç ışık yakma siyah kan taşıyan balık siyah olmazsa ben armutum.

  Meta dönemi ençok larva kaybedilen dönemdir, tek larva bu yüzden ölsün ben elmayım. Uzar gider.

  Nasıl yapıştı yumurta ama. ;)
   
  veysel bunu beğendi.
 6. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.853
  Yer:
  Bursa
  Bilimsel bilgi ile, "aa bak hele tekrar yapıştı" demek aynı şey değildir. Bunu hepimiz biliyoruz :) Bizim gözlemler "evet yapıştı" ile kalır, bilim insanı neyin, nasıl, ne zaman yapıştırdğını da araştırır, dener, sonuçları karşılaştırır ve kesin bilgiye ulaşır. Makale ve kaynaklarını yayımlar literatüre sokar. Fark var yani :) Bizde akademisyenlik hala; kopyala, yumurta, yapıştır seviyesinde malesef :) Ama bunlar güzel gözlemler, hobi seviyesinde çok iyi hareketler, bu nedenle portaldayız, teşekkür edip İzmir' e yola çıkıyorum, saygılar :).
   
  Düzenleme: 9 Haziran 2015
  veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş