1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Clownfish Percula Larva Akvaryumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Clownfish percula larva akvaryumu (Tankı) dün elime ulaştı. Larva tankı için biraz düşündüm, ev ortamında kısıtlı akvaryum altı bir sistem olacağı için çok amaçlı olmalıydı. Bu açıdan her türlü kullanıma açık bir tasarım düşündüm. Kendi filtrasyonlu sistem, filtrasyon olmayan sistem ve ana akvaryuma bağlı kullanım için anında dönüşlü olması avantaj yaratır diye düşündüm.

Clownfish Percula Larva Akvaryumu Kurulum

Kurulum için yarın gerekli aparat ve tesisatı alacağım, bunun yanında dolap altına elektrik tesisatı döşeyeceğim. Gelişmeleri Clownfish percula larva akvaryumu konusu altında paylaşmaya çalışacağım.

Clownfish Percula Larva Akvaryumu.JPG

Percula Larva tankı.JPG

Clownfish Akvaryumu.JPG

TencoMelih, ozgun_cyprus, cirol ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Enteresan:) Takipçi olmaya devam.Başarılar.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İşlem tamam arkadaşlar. Daha ilkel çalışma sisteminin daha verimli olacağını düşündüm.Gerisi beklemekten ibaret.

clown larva akvaryumu.JPG

TencoMelih, ozgun_cyprus, halilkocan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi neresi ilkel bunun baksana maşallahı var larvalar çıkış borusundan kaçmaması için birşey düşündün mü?

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sistem on numara hiç ilkel gibi durmuyor... temo19 temo4

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi gelişmeleri merakla takip ediyoruz. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler arkadaşlar.

Halil 50, 75, 125 mikron elekler hazır, dirsek içine elekli aparatlar girecek.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ozaman süper baya teknolojik olmuş. Filtreler kendini temizleyecek mi ?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında bazı arkadaşlar benim bazı huylarıma kızıyor malum, özellikle süreçte bana çok ama çok büyük destek veren Bülent kardeşim ve ardından sözleri ile gaz veren Teoman abimin 'ürette normalini üret bırak bu ayakları' demesine rağmen can çıkar huy çıkmaz misali arayıştayım.

Hatta geçen gün bir esnaf kardeşimize aynen sordum 'yıllardır buralarda palyaço satıyorsun, dürüstçe bu haznelerde dört dörtlük palyaço sattığını düşünüyor musun' dedim, cevap elbette beklediğim cevaptı. Yerli olarak konuya zaten girmek yersiz, bu tarafta sorunlar daha fazla.

Kendimi işin aslı arka planda varlığı ile dağ gibi duran Bülent kardeşim yüzünden manevi olarak baskıya almış durumdayım, olmalı diyorum ama bir yandan da olacaksa gerçekten olmalı diyorum. Aylardır belkide bazılarının 10 dakikada dolduracağı haznelere çift uyduramadım. 40 adet palyaço balığı geldi, tek tek gözlemledim, zaman ister demedim günler dahi bana ilerisini gösteriyordu, anlıyordum, çıkma ihtimali yüksek yavruları bile tasarlama cüretinde bulunuyordum. Japon ile Afrikalının eş olması için didindim durdum. Sıradan tek bir çifti görmeye bile tahammül edemedim. Dişileri dahi bir araya koydum. Olur mu olmaz mı hiçbir fikrim yok ama olacaksa yayınlanan fotoğrafların bizi yansıtacağından kimsenin endişesi olmasın.:rolleyes:

Kendini temizleyen filtre sisteminden ziyade önemli olan kullanım şekillerinin varlığıydı, ben biliyorum ki yarın neden %40 yaşadı da %60 kadarı yaşamadı diyeceğim. Bu sefer farklı sistemler deneyeceğim ve buna imkan vermeyen basit ve mütevazi sistemi kafamda kurup kaldıracağım. Bu yüzden akvaryum ile dönen, kendi başına olan, kendi filtresi olan gibi her yola uyması daha önemliydi ve görünen sistem bundan ibaret.

TencoMelih, ozgun_cyprus ve Alparslan bunu beğendi.
  10. Ellerine sağlık abi çok güzel olmuş :)

Sayfayı Paylaş