1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

co2 Acil Yardım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde mrt.7781 tarafından 30 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk
    Herkese selam arkadaşlar. Sitedeki konularan birinde bitkilerin co2 ye ihtiyaçları oldukları yazıldı co2 nedir? Benim de akvaryumumda bitki var, co2 gerekliyse nerden bulabilirim?

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: co2 Acil Yardım

Co2:karbondioksitdir.Bitki akvaryumlarında CO2 bitkilerin fotosentez yapabilmesi için kullanılır.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Co2=karbondioksid demektir. Bitkiler gelişip büyümek için karbondiokside ihtiyaç duyar. Eksik karbondioksid durumunda bitkiler yavaş gelişir veya gelişemez. Ayrıca karbondioksidi bitkilerin kullanması için aydınlatmanızında yeterli olması gerekli.

Akvaryumunuza en sağlıklı 2 şekilde karbondioksid verilebilir.

1-) Mayalı sistem
    2-) Tüplü sistem

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selam Mert, CO2 açılım olarak Karbondioksittir. Karbondioksit aslında canlıların nefes alıp geri verişlerinde de ortaya çıkardığı bir gazdır. Akvaryumda bulunan balıklar da aynı şekilde bir miktar karbondioksit verirler akvaryuma ancak yoğun bitkili akvaryumlara yeterli gelmez. Bu yüzden Co2 tüpleri satılır veya bazı DIY kendin yap yöntemlerle yapılabilir. Bitkiler gündüzleri akvaryumdaki Co2 tüketerek büyümesini gerçekleştirir.

5. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Mayalı sistemini araştırıp öğrendim ama benim akvaryumum büyük değil. Kavavozu düşünebilirsıniz mesela o tarz ama bitkilerim var içerisinde mayalı sistemi yapmayı düşünüyorum. Balığıma zarar vermez değil mi?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mert bey kavanoza benzer dediğiniz bir kap akvaryum değildirki. Aydınlatma konusunda sıkıntı olur.
    Mayalı sistemi geceleri akvaryumdan çıkarmanız gerekli. İyice çözündürmek için vortex yapmak gerek. Oda kavanoz gibi akvaryumda olmayacaktır. Siz o kavanozu kaldırıp güzel bir akvaryum alıp kurun bence.

7. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Kavanoz değil ya öyle düşünün dedim. Plastik kavanozdan biraz daha büyük akvaryum tanıtmada var beta akvaryumum diye.

Sayfayı Paylaş