1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Co2 sistemi yardım

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Kubilay* tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Co2 yaptım geçen gün gayet iyi çalışıyor fakat baloncukların hepsi uçup gidiyo ucuna takıcak birşey bulamadım 1 saniye arayla bi baloncuk bırakıyo fakat hepsi uçuyo bunun ucuna ne takabilirim? :bilmem:

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Co2 sistemi yardım

Kubilay bana kalırsa, senin tankın çok küçük olduğundan vermiş olduğun Co2, pH salınımına sebebiyet verecektir.

Bence sen Seachem Flourish Excel kullan.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Co2 sistemi yardım

Murat abi , co2'nin çıkışında bişey olmadığı için çözülmeden direk kaçıyor.. Tankına bir etkisi bile olmuyor o yüzden ucuna sadece bir hava taşı bile taksa tankına zarar vermeden co2'den azda olsa faydalanabilir.

4. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Co2 sistemi yardım

Hava taşı akvaryumcularda vardır değil mi? Alana kadar kendim dıy olarak yapabileceğim birşey var mı?

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Co2 sistemi yardım

Var tabii canım olmaz olur mu... Yuvarlak hava taşlarından yada ufak herhangi bir hava taşı alman yeterli..

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Co2 sistemi yardım

Ista marka basit CO2 sisteminin difüzörüne benzer birşey yapabilirsin bence,malzeme olarak kuşların su kabı veya plastik şişe vs. kullanarak bir çan yapıp ağzı tabana bakacak şekilde koyacaksın,hortum üst tarafından girecek ve CO2 yavaş yavaş suyu ittirecek bu sırada da karışmış olacak.
    Umarım anlatabilmişimdir.

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Co2 sistemi yardım

Serdar abi büyük ihtimalle küçük bir iç filtreyle halledicez..

Sayfayı Paylaş