1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

co2 tüplü sistem

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde expe tarafından 20 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Merhaba bu aralar bu co2 tüplü sisteme takmış durumdayım. Fakat maliyetini nasıl düşürürüm diye kafa yoruyorum.Sitenin ismi aklıma gelmiyo ama yangın sondürücülerdeki tüp kullanılır diye bir yazı okumuştum.Benim arabada da 1kg co2 li yangın sonuruçu tüpü vardı ve şu anda içi boşalmış durumda.Kaldırmıştım bir tarafa hanım atmadı ise.Acaba bu tüpü doldurtup kullanma gibi bir imkanım olur mu ?Bu tüpe regülatör ve selonoid bağlana bilir mi?

Bendeki tüpün resmi yok tabiki ama internetten benzer bir tüp resimi ekledim.Acaba bunu kullanabilir miyim ? 1 kiloluk kullanmak isteme nedenim ise dolabın içine koymam lazım daha büyüğü sığmıyor malesef.

Ekli Dosyalar:

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Maalesef Emre, bunların içinde tozlu Co2 mevcut, direk gaz dolumu yapılmıyor, bir aralar çok araştırma yapıp, kafa yormuştum bu konu üzerine.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Murat abiye + 1 diyorum ve sıvı co2 doldurulan ve dikişsiz olan tüplerin alınması gerekiyor.. Bildiğim kadarıyla böyle basmalı tüpler kullanılmaz içi sıvı co2 bile olsa ?? Yanlışsam itfaiyeci Murat abim düzeltsin lütfen :) Herkesin ateşini söndürür kendisi :F

murer bunu beğendi.
  4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    :F:F:F Firmalar topa tutacak beni yakında Volkan. ''İki haftada bir tüp bırakıyorum diyorlar'':D

Yangın söndürme tüpünü Nanolar için düşünmüştüm, onun basmalı mekanizmasını söküp vana takılabilir, tornacı yardımı ile, her şey hazırdı portala bomba gibi düşecekti ama, ne yazıkki dolum firmaları tüpü güvenli bulmadıkları için sıkıntı yarattılar. Firma tüplerini doldururken bile sıkıntı çıkartıyorlar, Can'dan bir dünya para aldılar.;)

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Abi yurdumun insanı nerden para tırtıklayacağını bilir..Tüpü güvenli bulmadım şu kadar daha ver güvenli buluyim gibilerden :)

Sayfayı Paylaş