1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Corydoras (Çöpçü) Ailem ve Arkadaşları

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde volkantr34 tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba arkadaşlar

Sizleri akvaryumumun tabanını şenlendiren ve en sevdiğim türleriyle başbaşa bırakıyorum.Aşağıdaki resimde balıklarımın çoğunu aldığım Bakırköy'deki akvaryumcumun panda corydorasları arasına karışmış Matea Panda ile tanıştırayım.Bitki almaya diye gitmiştim onları görünce onlarla beraber 8 tane corydoras aldım.. Her ne kadar benim akvaryumcu abim julii desede gene trilineatus çıktı 3 tanesi :) Neyse ziyanı yok ergeç onlarada kavuşurum. :) Şu anda toplam 27 adet corydorasım oldu.

7 Bronz + 5 Albino + 2 Komando + 6 Trilineatus + 2 Panda + 2 Matea + 3 Sterbai :)

5 Longfin 1 adet leopar vatoz..

3 Sae + 1 Cae + 1 Flying Fox (En hareketli ve oyuncu balığım) 100+ karides

Nasıl yem bulunacağının eğitimi veriliyor Şekil A'da.. :D

Flying Fox'um - Poz vermeyi hiç sevmez pala.gif Gerçi 2 tanelerdi ama en büyükleri senmisin flying fox ben mi diye öteki ile iddiaya kalkışınca , benim akvaryum suyunu biraz yüksek tutmamı fırsat bilip atladı.İddiayı nerdeyse 80 cm'lik bir uçuşla kazandı ama ödülünü göremedi ne yazık ki. olma:gif

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Volkan,gerçekten ençok takdir ettiğim akvaristlerden ve akvaryum sahibi olan bir insansın tebrik ederim. Yukardaki karelere hayran kalmamak elde değil.Balıklarını uzun yıllar boyu sağlıkla beslemeni temenni ederim. naz:

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Olcay'ım takdir ve temennilerin için çok teşekkür ederim.Güzel dileklerini bu hobiye gönül vermiş tüm akvaristlere ithaf ediyorum.. :cicek: kıvır:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Vay Vay süper fotoğraflar Volkan kutlarım. İnanmayacaksın ama akvaryumun ve yeni canlılarından önce fotoğraf kalitesine dikkat ettim. Akvaryum zaten müthiş duruyor.Nazar değmesin ne diyelim. naz:

Ellerine emeğine sağlık.

5. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Volkan senin bu dip balığı sevdana hayranım... Özellikle o longfin vatozlar çok iyi. Bir ara beraber lale akvaryum yada maltepe pet yapalım bende alacam o namussuzlardan ?:) Nice sağlıklı yavrular alırsın inşallah, balıklarınada kocaman bi naz:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Çok teşekkür ederim Temel abi.. İnternette görmeye alışık olduğumuz hallerinden farklı ve daha detaylı çekip konu eşliğinde tanıtmak istedim.. Beğendiğinize sevindim..

Bende dip balıklarına hayranım Mecit abi :basardim: Hele bir eve çıkayım çok daha farklı bir proje yapmak istiyorum.. Daha büyük , daha kalabalık , bol yuvalı , bol saklanma ve yumurtlama alanlı.. Dip balıklarımdan yavru alma işini onların keyfine bıraktım artık.. Cinslere göre dişi erkek denk gelmiyor.. Birinde dişi bol erkek yok diğerinde erkek bol dişi yok.. .8. Murat abide ki gibi sürpriz olsun istiyorum.. Bir bakmışım yavrular çıkmış hesabı :) Vatoz eksiklerim var onlarıda alıp tamamlıycam.. Bir tane özel L serisi olursa değmeyin keyfime zaten.. Evet tüm vatozlarım Lale Pet'ten aldığım vatozlar aynen devam.. Aman naz: değmesin

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Amanınn...Maşaallah nazar değmesin Volkan Abi. naz:
    Ama bu yaptığın hiç hoş olmadı, tam arındım derken vatoz-longfin vatoz sevdamı alevlendirdin be abi. :D
    İki kare longfin daha paylaşırsan nöbetçi akvaryumcu aramaya çıkarım. :D

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Senin için özel fotoğraflar çekicem zaten aklımdasın merak etme ;) Çektiğim diğer resimlerde ne yazık ki ön camda ki yosun yada tortulara denk geldi.. Daha güzellerini çekicem... Vatoz sevilmez mi ya pardon:gif

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Volkan'cığım ellerine sağlık, çok güzel kareler, naz: naz: naz: nazar değmesin.
    Yavru almaya çalışsam çok uğraşırdım sanırım, kendiliğinden yavrulamaları müthiş bir duygu.

Benimde hoşuma giden Corydoas Adolfoi'ler. Bulabilsem bir çift alacağım.

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Teşekkür ederim Murat abi.Corydoras'lar gerçekten harika canlılar.. Ve bir o kadar harika çeşitleri var.. Ne yazık ki ülkemize çok kısıtlı sayıda türler geliyor.Zaten olanlarda üretiliyor.. Şans artık seneye kadar büyütebilirsem belki şansa bala yavru alırım.. dön:gif

11. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Sonunda Bursa'da ki evimede akvaryum kuracağım, o olacak. Kesin bitkili akvaryum olur, Bursa'da bitki çok çünkü. :F
    Her fırsatta İstanbul'a kaçma isteğimi yendiğim gün, akvaryumum olur sanırım. :)
    Ara sıra bu güzellerle ortalığı şenlendirmeni bekliyoruz Volkan Abii.. :)

12. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Volkan abi hayran kaldim açikcasi naz: nazar değmesin. İlk defa bu çöpcüleri gördüm beslemistim çöpcü ama japonlarla beyaz çöpcülerdi ne cinstir bilmiyorum senin sayende öğrenmis olduk bu çöpcüleride. Acaba malawi cichd'lerile yaşarlarmi yaşarsa kesin alirim :D

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Volkan hocam Corydoras'ların çok güzeller Maşallah. naz: naz: Umarım sağlıklı bir şekilde büyütürsün, bitkili bir akvaryum insana başka bir zevk veriyor. :) Valla bende kurucam bir tane bitkili süper ötesi olucak sizin bitkili akvaryumdan iyi olmasın, öyle, böyle kurucam bir tane bitkili 75*55*45'lik bir akvaryuma bitkili süper olur valla inşallah yaparım yazın, doldurcam içine bulabildiğim Corydorasları. :) Vede Bitkili akvaryumun vazgeçilmezi olan neon'da olucak al işte miss gibi bitkili akvaryum taban bitkisi, java moss, filan olucak. Volkan hocam yardım edersin artık bana. :D

14. taygun

taygun Guest

Tebrikler Volkan. toka:gif

Çok güzel ve canlı bir akvaryum olmuş. Hiç bu kadar çöpçü çeşidini bir arada görmemiştim.

Dip balıklarına örnek olacak bir tank. İnşallah sağlıklı yavrularını da almayı başarırsın. :cicek:

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Güzel kareler çektikçe seve seve eklerimde işte böyle aşka gelmem lazım Türker'cim.. Bursa'da yazın bitkiye doyar kışın aç kalırsın anladın sen :D

Valla Murat kardeş , sağımda solumda prenses'lerle falan çöpçü besleme çalışanlar oldu ama % 90'ı birkaç gün sonra çöpçülerinin iskeleti ile karşılaştı.. Denemeyin yani yazık.. dön:gif

Yavuz'cum elimde bol oldukça sıra sıra ihtiyacı olan arkadaşlara dağıtmaya çalışıyoruz , kısmet artık.. Zaten sana göndereceğim bitkiler yaza kadar senin ihtiyacını kat kat karşılarlar emin ol. ;)

Teşekkür ederim Tamer abicim.. Aslında taban kumu olarak daha ince kum çalışmak gerekiyor ama dip balıklarına sonradan bir dönüş olduğu için dibi değiştiremedim.. Birde bitki olayı olduğu için o kumda nasıl olur bilemediğimden araştırmalar devam ediyor.Corydoraslar doğal ortamlarında tortularla içiçe yaşıyorlar ve o ortamı akvaryumda nasıl yapıyorlar daha tam manasıyla inceleyemedim.. Projeyi kafamda netleştirdiğimde sizlerle paylaşıcam şuan için bilgi toplama aşamasındayım.. Acelem yok zaten , daha ufaklar ve hızlı büyümeleri için su değişimini sıklaştırmak ve nüfusu azaltmak lazım ki oda şuan için imkansız.. :bilmem:

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka iş yerinde herşey yolunda mı yoksa nane molla mı biraz... Ben de en son kendimi o zamanlarda Corydoras'lara böylesine vermiştim...

Bu arada umarım çok güvendiğin bir yerden ve belli müddet izleyerek almışsındır bu sevimli şeyleri... Yoksasını söylemeyeyim...

Bende de seninkilerin kafataslarının kolleksiyonu var, 135 lt'de bir yerlerde... Anladı sen onu... :)

17. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yok be kanka ne alakası var :D Ne adamsın ya hahahah İşsiz kalıcam korkusuyla corydoraslardan işi öğrenmeye çalışıyorum çaktırma :)))) Eğer mesaj kutuna bakarsan anlayacaksın kanki nerden aldığımı :D Valla hiç izlemedim matae'yi gördüm abi hemen veriyosun dedim aldım.. Bugünde gittim tekrar baktım yeni balık getirmiş.. İçlerinde 2 tane daha vardı dedim onlarıda ver.. :) Sana diyodum 10 tane çöpçüyü nasıl doyuruyosun nasıl bakıyosun diye şimdi bende oldu 29 tane :D :F :D İş yerinde ki 2 ufak akvaryumumu bunlara tahsis edicem.. 2'şer 3'er götürüp atıcam oraya bakalım yapabilcekmiyiz bişeyler.. .8.

18. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Nitrat patlamasına hazırlan o zaman...

19. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hiçbişey olmaz sen rahat ol kankaaa ;) Eğer bişey olursada şom ağzınla ilgili daha sonra görüşürüz zaten.. aha:

20. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Şom... smiley18.gif

:F :F :F

Kanka böyle önden milleti koşullandırma benim şom ağızlı olduğum konusunda... Buna daha çok -Allah yazdı ise bozsun- haklı çıkma diyebiliriz belki... İleride tabii... aliye:gif

Sayfayı Paylaş