1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ctenolucius hujeta hakinnda bİlgİlere İhtİyacim var.

Başlığı 'Afrika ve Asya Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhabalar,

CTENOLUCIUS HUJETA Bu tür hakkında bilgilere ihticayım var netten araştırdım ama pek falza birşey bulamadım eğer besleyen varsa veya bu türü iyi bilen birisi varsa bana bilgilerini söylerseniz sevinirim, bu balık çok güzel 'Alligatör Gar' benziyor ama diğil. Umarım bilgileri topluyabilirim. Yorum yazacak olanlara şimdiden teşekkürler.

Saygılar...

http://lpet.petpet.co.jp/pet/zukan/fwfish/31.jpg
    http://www.scalareonline.de/aquaris...rmes/ctenoluciidae/Ctenolucius_hujeta_002.jpg

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Kaynaklar genelde yabacı sitelerde var, akvarist yorumları olarak Yavuz.

Bu balığın eriştiği boy 60-70 cm bu da akvaryum hacimlerinin büyük olması gerektirdiği yönünde, aynı zamanda kuru yem yemiyor, canlı yem ile besleniyor, ağzına sığabilen tüm canlıyada hayır demiyor.... İyi bir zıplayıcı olarakta bilinen bu tür akvaryumda bakıldığı takdirde, tankın üzerini kapatılması yönünde tavsiyeler var.....

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Murat hoca'm yabancı sitelere baktım ama yabancı yazdığı için türkçeye çevirdim bu seferde kelimeler karman çorman bir şey anlaşılmıyor. Ayrıca aqua pette bu balık tetrazonların yanındaydı. :F Ve boyu en az 15 cm'di ve hiç bişey yapmıyordu.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Valla ben yabancıların yalancısıyım.:F:F:F

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    :F :D Valla hoca'm yaa gene baktımda bu sefer iyicene karışmış kelimeler. :F:F:F

murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş