1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde turqer tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. turqer

  turqer

  Mesajlar:
  1.088
  İsim:
  Türker Sezgin
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun...

  Bu vatanı bizlere emanet eden Atatürk’e ve milli mücadelede saf tutmuş, kurşun yemiş, şehit olmuş, canını, malını, evladını bu ülkeye feda etmiş olan dedelerimize ve ninelerimize minnettarız. Hep beraber nice 86 yıllara…


  Bu sevgi hiç bitmeyecek... TÜRKİYE CUMHURİYETİ sonsuza dek yaşayacak...
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Cumhuriyetimizin 86. yılı kutlu olsun, başlık içerisinde kullandığın ifadelere aynen katılıyorum Türker. ;)
   
 3. Lake Tanganyika

  Lake Tanganyika

  Mesajlar:
  1.957
  Yer:
  İstanbul/Tepekent
  İsim:
  Yavuz Kaçar
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Bende katılıyorum :) Cumhuriyetimizin 86.yılı kutlu olsun.

  Saygılar...
   
 4. Lake Tanganyika

  Lake Tanganyika

  Mesajlar:
  1.957
  Yer:
  İstanbul/Tepekent
  İsim:
  Yavuz Kaçar
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Bu yazı bana mail olarak geldi sizlerle paylaşmak istedim :)

  Zafer Bayramının 86. yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenecek olan törenlerle kutlanacak. Bu sabah saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanına çelenk koymayla başlayacak olan törenler daha sonra resmi geçit töreniyle sona erecek.

  Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut ve Bandırma Belediye Başkanı Recep Eraydın Zafer Bayramının 86. yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Recep Eraydın mesajında Ordu Cumhuriyetin en büyük güvencesidir ifadesini kullandı.

  Ahmet Duran Bulut, 30 Ağustos Zafer Bayramının 86. yılı münasebetiyle yayınlamış olduğu mesajında Ulusumuzun tarihinde bir dönüm noktası olan, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferinin 86. yılını kutlamanın gururunu ve sevincini yaşamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle taçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Ulusu özgürlük ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur dedi.

  Bulut Ulusumuz bu zaferle, Ulusal egemenlik, birlik ve bütünlük anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş; bağımsızlık ve özgürlüğünden asla ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu tarihi günde başta görkemli zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, büyük Türk Ulusu'nun varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor; Balıkesirli hemşerilerimin ve tüm Türk Ulusu'nun Zafer Bayramını yürekten kutluyorum şeklinde konuştu.

  Ordu Cumhuriyetin en büyük güvencesidir
  Tarihte adı hep unutulmaz zaferlerle anılan kahraman milletimizin gurur günlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferinin 86. yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını açıklayan Bandırma Belediye Başkanı Recep Eraydın, Vatan toprakları işgal edilen milletimiz, özgürlük tutkusu ve her karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatanına olan aşkıyla onurlu bir mücadele başlatmıştır. Bu mücadele; yedisinden yetmişine bütün bir milletin yeniden var oluş mücadelesidir. Bu mücadele; içinde unutulmaz kahramanlık destanlarını barındıran, vatanı için, ulusumuzun bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden nice isimsiz şehitlerin kanlarıyla yoğrulmuş bir mücadeledir. Bu mücadele; YA İSTİKLAL YA ÖLÜM parolasıyla ulusuna önder olan Mustafa Kemal'in 26 Ağustos sabahı: ORDULAR..! İLK HEDEFİNİZ AKDENİZDİR, İLERİ emriyle büyük taarruzu başlatan Kahraman Ordumuzun unutulmaz bir destanıdır dedi. Mustafa Kemal'in Başkomutanlığında, 30 Ağustos günü, işgalci düşman ordularının darmadağın edilmesiyle büyük zafere ulaşan Türk Ordusu, 86 yılı geride bırakan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin de en büyük güvencesi olduğuna dikkat çeken Eraydın devamında şunları söyledi Birinci Dünya Savaşı sonrası olduğu gibi bugün de ülkemize göz diken, milletimizi parçalamak isteyen her türlü hainler, karşılarında kahraman Türk Ordusunu bulacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, ulusumuzun ve Bandırma'lı hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, kahraman ordumuza en içten şükranlarımı sunuyor, başta ATATÜRK olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.
   
 5. salkayetrer

  salkayetrer

  Mesajlar:
  429
  Yer:
  Adana
  İsim:
  Seha
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Herkese nice mutlu bayramlar :cicek:
   
 6. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Tüm Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutluyorum. Nice mutlu bayramlara.


  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
   
 7. ekotim

  ekotim

  Mesajlar:
  69
  İsim:
  ahmet öztürk
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Bayramamız 81 ilde çoskuyla kutlanıyor.Bu vatanı ve milletin üzerinde kötü emelleri olanlar bir daha düşünsünler.

  Hepimizin bayramını kutluyorum.

  Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

  M.Kemal ATATÜRK

  Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

  M.K.Atatürk

  Atamızın çok sevidiğim iki sözünü sizinle paylaşmak istedim.
   
 8. verko

  verko

  Mesajlar:
  156
  İsim:
  Orhan ÖZALAN
  Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun

  Eline diline sağlık.

  Sevgiler.
   

Sayfayı Paylaş