1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Curve 7 Aşırı Su Toplama

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Deltree tarafından 26 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Merhaba bir sorunum var danışmadan bubble magus marka curve 7 model bir protein parçalıyıcı satın aldım üzerinde 22 ila 27 cm su seviyesinde olması gerektiği yazıyordu bende sumpımı ona göre 27 cm e ayarladım ama 3 4 gündür taşma sorunu düzelmedi sp nin altına 5,5cm ilk bir cam koydum 21,5cm e cektim su seviyesini ama yinede cözüm olmadı. ilk aldığımda merak ettiğim için musluk suyu ile sumpu doldurmuştum sp i açtığımda 27 cm su seviyesinde köpükler yukarı bile cıkmıyordu hemen patlıyordu ama damacana su koydum ve tuzu ekleyince bu köpürme hiç normal seviyesinde kalmadı ne yapmam gerekiyor.

2. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Yeni kurulum yaptıysanız ve bakteri kültürü eklendiyse bu şekilde taşma olabilir. Bi de arkadaki ayar vanasından ps içi su seviye ayarı yaptığınızı farz ediyorum. Bunları elediyseniz eğer ,yani en düşük ayarda ve 22 cm seviyesinde ps hala taşıyorsa toplama kabını çıkarın bir kaç gün o şekilde çalışsın sonra tekrar yerine takmayı deneyin. Muhtemlen düzelecektir...

3. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Sumpta elyaf varsa ilk başta taşma yapıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

sweetsoul76 ve tatlıTuzlu bunu beğendi.
  4. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Sorun düzeldi. Öncelikle cevap veren tüm üyelere teşekkür ederim. Bu sorunun yaşayan başka yeni kurulumculara belki çare olur anlatmak istiyorum. Öncelikle protein skimmerı yine 21 cm de çalıştırdım ve fazla aldığım 1 damacana suyum daha vardı topladığı tüm suyu tahliye ettim tanktan yaklaşık 10 11 litre suyu yarım saat gibi bir sürede tahliye etti sonra artık daha su tahliye etmiyordu. Sonra tavsiye edilen maximum su seviyesi olan 27 cm indirdim ve bu şekilde 1 saat daha çalıştırdım yarım litre 1 litre daha su tahliye etti ve protein skimmerın boyun seviyesinde su kaldı şuanda neredeyse maximum su toplama a kadar ayarladım ve çok düzgün çalışıyor. Bu tuzlu su hobisine yeni başlayan birisi olarak şunu söylemek istiyorum demek ki protein skimmer ilk kurulum dahi olsa temiz su bile olsa bir şeyleri topluyorsa bir bildiği var. Umarım Bu Yazdıklarım Benim Gibi 1 Haftadır Protein Skimmer Kendisine Gelecek Diye Bekleyenlere Cağre Olur...

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    25 cm su seviyesinde iyi çalışır bu ps.

6. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Veysel bey şuanda akvaryumda canlı olmadığı için test edemiyorum ama en azında şuanda olması gerektiği gibi çalışıyor klavuzda 22-27 cm arası olması gerektiği yazıyor bende sumpu yaparken max seviyesine göre ayarladım yüksek olursa altına bir stant yapar yükseltirim mantığı ile 27cm e göre ayarladım şuanda sorunsuz 1 hafta sonunda sorunsuz çalışmasında dolayıda çok mutluyum :) bir sira elimde kalıcak sandım sürekli durdurdum cıkarttım temizledim söktüm taktım nerede yanlışım var diye çok uğraştım.

veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yukarıda Kenan arkadaşımızda belirtmiş elyaf yıkanmadan kullanılırsa taşma yapabiliyor ps. Buda genel bir dip not olarak kalsın.

Kenan Kahraman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş