1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cyclop-EEZE® mi ? O da ne

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde aliselim66 tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. aliselim66

aliselim66

İsim:
    Ali Selim Şahingöz
    Cyclop-EEZE® mi ? O da ne!
    Cyclop-eeze nedir ?

Yine yem bileşimlerine giren ve artemia ve rotiferden besin öğelerince zengin olan Cyclop-eezeyi neşredeceğim.Cyclop-EEZE ® On ayaklı(10bacaklı) yoğun kırmızı -portakal rengi ile karakterize mikroskobik bir kabuklu mikroorganizmadır.

Cyclop-EEZE ® kuzey kutbu yakınındaki bozulmamış(eldeğmemiş)gölden biyolojik mikroorganizma mühendisliğiyle seçilip yetiştirilen mikroorganizmalardır.

Türkçe bilgi şu an için yerli sitelerde yoktur.Bu makalemle Cyclop-eeze hakkında yeterli bilgiye sahip olacağız.

Cyloop-EEZE ® çarpıcı renkler için en temel ve kritik biyolojik pigment konsantrasyonu olarak bilinen Astaxanthene ‘ i yüksek miktarda içerir.

Bu inanılmaz pigmantasyon birleşme, Yüksek doymamış yağ asitlerinin daha önce bilinmeyen seviyelerini (Y.D.Y.A) içeren , özellikle o ünlü “omega-3″ ailesiyiz. Bu en yüksek düzeyde Omega-3 Y.D.Yağ asitleri larva yetiştiricilik uygulamaları için gereklidir ve 40 kez en yüksek kaliteli Artemia yumurtalarını kırmakla eşdeğerdedir.

CYCLOP-EEZE® tüm hayvanlar için tüketilebilen çok Cezbedici Betaine ‘nin yanı sıra diğer lezzet faktörlerinden de zengindir.

Önde gelen akademik kurumlarında Deneysel test sonuçları Cyclop-EEZE ® nin sucul canlıların bağışıklık sistemine çok etkili olduğu ve sağlıklı bir ömür sunduğunu göstermektedir.

Cyclop-EEZE ® projesinin olağanüstü faydaları ,Büyüme oranlarında önemli gelişmede istisnai bir “Yem Dönüşüm Oranı (FCR)] gösterir ki Artemia nauplii, rotifers ve inert formüllü diyetler gibi geleneksel besleme Cyloop-EEZE ‘yi geçemez.

Cyloop-eeze gölden hasat edildikten sonra modern teknolojili tesislerde dondurululur ve vakumlu torbalara doldurulur. Dondurularak kurutma, sıradan kurutmaya göre üstündür ve besin kalitesini düşürmez

Kalite kontrol aşamalarından geçirildikten sonra ambalajlanır ve kargolanır.
    Kaynak :www.aliselim66.wordpress.com

Erman Pehlivan, hasanacar, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İfadenizin doğruluğu geride kalmıştı bundan 1 yıl önce. Ürünün Bilgisinin olmadığı doğrudur Türk platformlarında ancak bizler yola çıkarken papağan gibi 1915 konularını işlemeyeceğimizi beyan etmiştik. Çok beğendiğim bir üründür. Açıkcası artık temin edilebilir olmasına çok sevindim. Tanıtımınız altına şahsıma ait ürünle ilgili yazımı yayınlamak isterim.

http://www.akvaryumportali.com/vbi/showthread.php?973-Karidesler-ve-yavrular-iin-portal-fark-ile-yem

Cyclop eeze frozen food

Dondurulmuş olarak satılmaktadır.

Küçük organizmalar ve Cyclop eezede ile inanılmaz beslenme.Önemli omega vitaminleri barındıran mikroskobik bir kabukludur. Ayrıca pigment arttırıcısıdır. Bu dondurulan yiyecek, çok önemli derecede bağışıklık sistemi güçlendiricisi ve uyarıcısıdır. Canlılarımızı sağlıklı tutmakta yardımcı olacak önemli bir besin. Bir akvaristin beslediği canlılarda sağlık, görsel canlılık, renk ve hastalıklara karşı dayanıklılıktır. Bütün bunlar iyi bir beslenme ile mümkündür. Klasik besleme yönetemlerini yavaş yavaş daha profesyonel şekle taşımak her anlamda bizleri daha ileri taşıyacaktır. Yem alma sorunu yaşayan balık ve yem bulma zorluğu yaşayan karidesler için mükemmel bir seçim olduğunu, zevk ile tükettiklerini görünce anlayacaksınız. Bütün omurgasızlar içinde aynı zamanda müstesna olarak lezzetle tükettiği bir besindir. Reef akvaryumlarında suyu süzerek beslenen omurgasızların beslenmesi için uygundur.

Ilık suda çözüyoruz ve çorba kıvamına getiriyoruz. Paketliyerek saklamak mümkün.

Karides gibi canlılara şırınga ile verebiliriz, şırıngaya olan ilgi sizi şaşırtmasın. Böylelikle suya aşırı yük yüklenmesi engellenebilir. Yavru balıklara verilirken filtre sistemleri kapatılıp verilmesi daha uygundur.

Artemia ile kıyaslanmo tablosu:

[​IMG] [​IMG]

www.akvaryumportali.com ;)

Saygılarımla...

turqer, reis ve murer bunu beğendi.
  3. aliselim66

aliselim66

İsim:
    Ali Selim Şahingöz
    Konu başlığı ürün tanıtımı amaçlı değildir. Cyclop-eeze 'nin ne olduğunu anlatmaya yöneliktir. Bu mikroorganizma bulunup aynı adla ticari ürün olarak sunulduğundan dolayı ürün tanıtımı olarak algılanması doğaldır.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Açıkcası temin ederek ticari sattığınızı düşünmüştüm veya hazırlığında olduğunuzu sanmıştım. Peki hala zor bulunan bir ürün mü ?

5. aliselim66

aliselim66

İsim:
    Ali Selim Şahingöz
    Önyargılı davranılmış. ürünü tanıt , sonra gel forumda sat . Bunu üreten firma az sayıda olduğu için fiyatlar yüksek. İlerde üretici sayısının artmasına bağlı olarak fiyatının düşmesi ile yaygınlaşacağı kanaatindeyim.

6. aliselim66

aliselim66

İsim:
    Ali Selim Şahingöz
    İthalatçısı yoksa zordur. Hızlı yavru büyütme için araştırmıştım. Deneme yapmadım. Kullananlar vardır muhakkak , onlarda görüşleriyle katkıda bulunurlarsa faydalı olur

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu ürünü duymuştum hatta tanıttığımda ve paylaştığımda bilgi eksikliği olduğundan pek fikri olan yoktu. Daha sonra sahibinden.com sitesinde ilanını gördüm ve her halde artık satılıyor diye düşündüm.

Yine bu ürün gibi büyük baş besi hayvancılığında kullanılan bir ilacın akvaryum balıklarının tedavisinde mükmmel sonuç verdiğini ve yaygın kullanıldığını bulmuştum ama o üründen yok ortalıkta. Gelecek bekliyoruz bakalım.

8. aliselim66

aliselim66

İsim:
    Ali Selim Şahingöz
    kültür bulmak

Üreten firma az ve kendı mühendislikleri sonucu bulunmuştur. aynı ismiyle tescillemişler. Kültürünü bulup , üretme üzerine bir arkadaşla kafa yoracağız gibi

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu canlının kültürünü yurt dışından getirtmek sorun olmaz bence. Şartları önceden hazırlayıp net üzerinden siparişle getirtilebilir kolayca.

Sayfayı Paylaş