1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cyclop-Eeze yem kullanımı- fayda ve zararları

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde brkfrt tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Merhaba;

Cyclop eeze yemi özellikle yabancı forumlarda fazlasıyla öneriyorlar. Özellikle yem almayı reddeden ve ağız yapısı küçük balıklar için. Kaliteli bir yem olmasının yanında paketleniş şeklide çok rahat. Toplu iğnenin başı kadar bir parça bile akvaryumu tamamen yem ile kaplıyor.Yemin birazda nereden geldiğinden bahsedelim. Üzerinde belirtilmesine göre; Kanada'nın arktik tuz göllerinde yetiştirilen bir omurgasız türüymüş.

Kullanım şekli:

Özellikle kullanırken miktara dikkat etmek gerekiyor. Toplu iğnenin başı kadar bir miktar yeterli geliyor. Yemi kullanmadan önce akvaryumdan alınan su da hızlı bir şekilde karıştırmak, dibe batmasında yardımcı olabilir; çünkü zor batıyor. Tatlı ve tuzlu suda kullanılabiliyor. Özellikle yavrular ve küçük ağızlı balıklarda fazlasıyla işe yarayacaktır. Diğer yemlere yapıştırma şeklinde günlük düzende kullanılabileceği gibi, tek başına haftalık düzende de kullanılabilir.Özellikle tuzlu suda mandarin, scooter blenny, anthias, box fish gibi yem alması güç balıklarda cyclop-eeze iyi bir yem olabilir.

Tahmin edeceğiniz gibi bende mandarin için bir adet aldım. Fiyatı: 55TL civarıdr (30gr).Gelişmeleri, fayda ve zararlarını yine bu başlık altında aktarırım.

Bu yazı Akvaryum Portalı - AKVARYUM PORTALI için Burak FIRAT tarafından hazırlanmış olup, alıntı yapılamaz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Cyclop-Eeze yem kullanımı- fayda ve zararları

Ellerine sağlık Burak bulup alman güzel olmuş. Bu yemi beğenirim, hem de eskiden beri. :F

Balıklar kadar mercanlar içinde çok iyi. Ülkemizde bulmak kolay değildi ama artık sanırım yaygınlaşmaya başladı.:ay:

Teşekkür ederiz.

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Aklıma da gelmedi değil yazarken ama bayağı bir yazmış ve fotoğrafı da yüklemiştim:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olsun süper olmuş ellerine sağlık. Kullanım tecrübelerini bizzat aktar bize. Mercanlara alıp kullanacağım zaten.

5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Akvaryuma inanılmaz hareket getirdi, mercanların yediği aşikar. Mandarin bile sağa sola koşuşturmaya başladı; ama yedi mi bilmiyorum, zaten çok garip bir yeme şekli var.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mandarin bunu yer bence, bugün yemezse yarın kesin yer.

7. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Merhaba ,
    Bu yem bilindiği gibi yüzey yemi yani yemleme yüzeyde kalıyor karışımlara uygulandığında katkısı düşündürücü benim tecrübemde diskuslarda kullanmıştım..Bahsedildiği kadar etkisi olmamıştı balıklar atlar zıplar koşar demişlerdi o kadar olmayacağını bilsemde en azından arzulu yerler demiştim o bile olmadı .Karışım harici sadece az miktar yağ ile yoğunlaştırıp denedim banamısın demedi.Pond yeme yedirerek denedim sonuç hüsran..Yada benim diskuslar etoburdu :) dana yüreği karides en sevdikleriydi.Lepisteslere verdiğimde yüzeyde kırıntı kalmıyordu

Şimdi bu yem ne şekilde verilmeli canlılara sorusunu siz üstadlara sormaktan kendimi alamıyorum :)
    Ben nerde yanlış yapıyorum?

Saygılar

8. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ben akvaryumdan aldığım suyun içerisinde bir 5 dakika kadar karıştırdım ve dibe batmasını sağladım. Hazır çorba gibi karıştırmazsanız, söylediğiniz gibi dibe batması imkansız, yüzeyde kalıyorlar. Bunun dışında anlattıklarınız bir yanlışlık yok. Discuslarınız sevmemiş bu yemi.

Sayfayı Paylaş