1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Düşük maliyetli ama profesyonel üretimhane kurulumu.

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Emrah Ece tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Profesyonel denebilecek bir üretimhaneyi en az maliyetle nasıl yaparız ? camdan akvaryumlar kullanmadan birsürü filtre vs kullanmadan nasıl yapabiliriz ?
    Sorunun cevabı aslında oldukça basit, aynen aşağıdaki resimlerdeki gibi :) yabancı hobi sitelerinde dolaşırken bulduğum bu güzel paylaşımı dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım sizlere.
    Sistem kurulurken üretim tanklarının hepsini tek filtreyle idare edebilmek ve su sirkülasyonunu oluşturmak amaçlanmış, aynı zamanda bu sistemden bağımsız çalışan pipo filtrelerlede temizlik sağlanmaya çalışılmış
    Kullanılan malzemeler:
    Kafa motoru
    pvc su boruları
    pvc boru bağlantıları
    bir milyoncudan alınabilecek plastik kaplar

Bunlar bağlantı aparatlarımız leğene bir delik açıp birini içeriden birini dışarıdan biribirine bağlayacağız.
    sonra bu aparatların ucuna taktığımız bir boruyu su seviyesini hangi yükseklikte tutmak istiyorsak o kadar yükselteceğiz, taşırma sistemi ile çalışacak yer çekimi sayesinde aşağı inen suyu kafa motoru yukarı tekrar basacak.

Pvc Boru tesisatını kurup üzerine delikler açıyoruz

Buda bizim sumpumuz içinde bir kafa motoru var filtre malzemeleri isteğe göre değişir.

Gayet profesyonel güzel bir üretim setimiz oldu isteyen arkadaşlar yapıp kullansınlar yapmayanlar kumda top oynasın.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 3 Haziran 2015
  2. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

Çok güzel akıllıca. toka:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Paylaşım için teşekkürler Emrah. em34:

Ancak ben bu tarz üretim havuzlarına pek sıcak bakmıyorum. :hasta: Taşırma sistemi özelliklede üretimhanelerde adeta patlamaya hazır bomba gibidir. Olası bir hastalık durumunda hastalığın daha başını alamamamışken,birden bütün akvaryumlara bulaşır. :hasta: Bir diğeri ise kullanılan malzemenin plastik olması. Balıkları yandan baktığınızda göremiyorsanız aşırı derecede ilerlemiş dahi olsa balıkların hastalığını anlayamazsınız. :uyari: Bu yolla bir üretimhane kurmak biraz uygun olabilir ama çok riskli. :hasta:

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Güzel paylaşım Emrah abi. Akvaryum gelişmeye ve geliştirilmeye açık bir hobi. Zeka kullanımı sonucu farklı sistemler ortaya çıkabiliyor. Teşekkürler...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Emrah güzel fikir. Benzer bir çalışmayı Ozan paylaşmıştı bir alternatif olarak. Bu paylaşımda iyi bir örnek.

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t740.0.html

Teşekkürler burda:gif

Sayfayı Paylaş