1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dün Akşam Dede Olmuşum

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde erdnc83 tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Dün akşam işten eve geldiğimde gördümki yavruluğa ayırdığım dişi lepisteslerimden bir tanesi 26 tane sapa sağlam enerji dolu torun vermiş bana diğerindende bugün bekliyorum. Anaçlarım yorgunluklarını atlatsın diye şimdi onları akvaryumda yanlız yüze bilecekleri bir bölmeye koydum tankım 150 litre inşallah torunlarıma iyi bir oyun parkı olur

muratozturk bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Gercekten guzel bir akvaryum normalde 150 litreye lepistes vb... canlilar koymazlar nedeni her zaman daha buyuk balik beslemektir ama sizde galiba bu bir tutku olmus ne kadar guzel birsey akvaryumunuzdan ve baliklarinizdan fotograflari bekliyoruz. :nazar:

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün.:D

4. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Teşekkür ederim arkadaşlar aslında ben bu hobiye bitki için başlamıştım ve tank seçimim o zaman çok olan lucky bambularım için büyüktü ama beceremdim bambularım çürüdü bende su bitkilerine merak sardım derken lepisteslerim oldu şimdi dünki doğum ile 40 adet balığım oldu bunun içinde 2 adette pangasus var neon tetrada istiyorum ama bi kere 8 adet öldüler çok üzüldüm bir daha cesaret edemiyorum tankımda hem iç hem dış motor var çocuklarım rahat etsin istiyorum resim bu akşam çekerim sizler için ama siteye nası yüklerim daha öğrenemedim bilen varsa maille ona atarım yüklememe yardım etmiş olur bu foruma daha dün katıldım ve yeni arkadaşlar edinmek böyle bilgili kişilerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Neon tetralarin olmesi dogal su sartlari cok cabuk etkiliyor onlari. Bence siz boyle lepisteslerle mutlu olmaya devam edin cikartin diger baliklari. Tek turun rahatligini ve zevkini yasayin. Cunku son zamanlarda canli doguran beslemek cok guclesti. Nedenini bilmedigimiz sekilde oluyorlar. Cok zayif bir bagisiklik sistemi olusmus. Gelin birde o akvaryumu bitkilendirelim. Lepistesleriniz icin mutlu bir tablo daha olusturmus oluruz. Imageshackden fotograflari yukleyebilirsiniz oradan forumlar icin php kodu verecektir sizlere onlari kullanarak foruma ekleyebilirsiniz. Imageshack girin oradan browse deyin ve resimleri ctrl tusuna basili olarak secin ac deyin onlari tek tek yuklesin oradan sie php kodu verecek yada hepsinin linkini kullanarak baslarina [,IMG]resim linki[/IMG,] yapiniz , leri kaldirmaniz gerekecektir ben gozuksun diye oyle yaptim.

6. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Bu mutluluğu iyi bilirim her seferinde aynı şey olur sağlıkla büyütün torunlarınızla övünün :)

Oğuz ne zaman uyuyorsun merak etim gecede burdaydın sen. :D

7. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Valla bir ara uyuyorumda zamanını bilmiyorum.:D

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Masallah diyelim, insallah saglikla buyutursunuz. Hacim ture gore super cok guzel gelisim gosteriyorlardir eminim.

Forumda fotograf eklemenin yol gosterimi resimli anlatim olarak bulunuyor. Sag bloklarda bulabilirsiniz.

Oguz guldurdun beni :D

Cep mesaj...

ogiler bunu beğendi.
  9. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    hepınıze tesekkur edıyorum bu aksam eve gıder gıtmez kısmet olursa fotoları cekerım bu arada bıtkımde var ama adlarını bılmıyorum bı tane kocaman cam ağacı gıbı olan bır bıtkım ve ayrıca aleodera galıba anlayamadım onunda tam türünü 14 adet var

10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    O zaman guzel yani baliklarinizin saklanacak yerleri olsun durumlarinada bakariz. Goruruz ne oluyor ne olmuyor bitkili akvaryumunua destek olmakta isteriz bu konuda bizede biraz is dusecek artik.

11. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Siz fotoğrafları çekin yollayın gerekli yardımlar yapılacaktır :)

Hayırlı olsun :nazar: Bu arada Oğuz kardeşim helal olsun gece gündüz açıksın. :D

ogiler bunu beğendi.
  12. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Valla 6 gün uyumayıp 1 gün uyuma taktiği uyguluyorum bundan böyle.:ay:Yeter hafta 24 saat.

13. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    arkadaslar fotoları ımageshock a yükledim ama buraya nasıl aktaracağım yardıme edecek müsait olan varmı acama msnden görüşelim akvaryumumu görmeniz ve benı bilgilendirmeniz dileğiyle

14. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok

sevgili arkadaşlar inşallah resimleri yükleyebilmişimdir görüş ve ünerilerinizi bekliyorum

15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Resimleri duzenlemek icin baya ugrastim. Yapmaniz gereken direct link almakti link alirsaniz o sadece siteye gider resmi gostermez direk link resminizin linkidir. Sonlarina [/IMG] Buradaki / isareti onemlidir o olmadigi surece gorunmez resimler. IMG kodunu kapatiyorum anlamindadir.

Direck link derken hocam adresin sonunda .jpg yazmasi lazim yani dosya formatinin bulunmasi gerekiyor.

16. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Sevgili portal üyeleri resimlerdeki karışıklık için özür dilerim ilk denemem olduğu için böyle oldu yavru akvaryumum ve ana tankımdan görüntüler paylaşmaya çalıştım sizlerle ve resimlerde görünen bir salyangoz var onun iyimi kötümü olduğunu bilmedim bitkiyle geldi herhalde bende kimlik tespiti yapılana kadar yavru tankıma koydum

Doğuş be size minnettarım yoksa ben bu işin içinden çıkamayacaktım gerçekten çok teşekkürler

17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Rica ederim Erdinc Bey onemli yardim edebildiysem ne mutlu bana...

Bu arada 30 dk ara ile gonderdiginiz iletileri mesaj duzenleme ile ilave edebilirsiniz. Genelde ard arda mesaj gondermiyoruz. Eger 30 dk dolduysa yoneticiler tarafindan birlestiriliyor mesajiniz.

18. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Benim yavrularıma çok benziyorlar ama büyüklüklerinin hiçbir alakası yok :)

19. kapan01

kapan01

İsim:
    serhan koçak
    Sağlıklı yaşarlar inşallah, hayırlısı ile benim lepistesler de bir üreseydi 2 hafta oldu 6 yavru moralim yerlerde.

20. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Maşallah diyelim ama salyangozun yararlısı pek yoktur onu öldürsende yaşatsanda birşey olmaz yalnız çok hızlı üredikleri için başına dert olabilirler

Sayfayı Paylaş