1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dün doğan yavrucuklarım için yardım istiyorum.(İlgilenin ltfn ölmelerini istemiyorum)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde çağlaözyavuz tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    :( Benim akvaryumumda 3 japon ,3 yeni aldığım ama çok gelişme kaydeden prenses yavruları vardı. 2de lepister ve dişi olan birkez yavrulamıştı ve 1 hafta önce tekrar hamile olduğunu fark ettim çok şişti ve sim siyahtı yavruydular belli.

Dün akşam eve geldiğimde balığı kontrol edeyim dedim yavruluğa almıştım.
    ve bi baktım 20 tane mini minnacık lepistes yavruları !.
    Ama ısıtıcım yok ayrı bir kaba aldım :/ ve 2 tanesi öldü diğer yavrular için endişe ediyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum ne yapmam lazım yeni minik akvaryummu alayım ısıtıcı falan yoksa başka bilgi rica ediyorum çok çok bilğim yokta :/ .Artemia yeminden alıcağım yarın hemen.

2. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Ufak bir akvaryum ve ufak bir sünger filtre ve mutlaka 25 watt bir isiticı al derim ben yok sa onlarıda kaybetmen an meselesi bence.

çağlaözyavuz bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle hoşgeldiniz aramıza. Nereden ve nasıl giriş yapsam diye düşündüm biraz aslında çünkü yazınızdan anladığım akvaryumunuzun genel yapısı tamamen hatalı ve karmaşık. Bu şekilde yavrulara ne yapacağınızı veya nasıl bir işlem yapacağınız konusunda öneride bulunmak yerine sizden akvaryumunuzdan fotoğraf yayınlamanızı ve gelecek önerileri ciddiye alarak tamamen içindeki balık türlerinden çıkması gerekenleri çıkarmanızı ve diğer eksikleri tamamlamanızı öneririm. Filtre sisteminizden bilgi yok ve ısıtıcı ihtiyacı yüksek tropikal tür besliyorsunuz.

Balıklar malesef uyumsuz çıkması gerekenler var. Bu bilgileri girerseniz daha işlevsel bir yapıya doğru gidebiliriz. Çünkü bizim amacımız akvaryumları kesinlikle üst yapıya taşımaktır kendi şartlarını kullanarak. Daha keskin ifade etmek gerekirse geldiği haline bakmayıp portaldan önce ve portaldan sonra kavramını işletmek isteriz.

4. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Temel abi benim fikrimi ağızıma tıktın yaa şimdi:D
    Ama kesinlikle sen hakılsın ben de daha yeni olduğum için balıklama atladım kardeşime yardımım olsun diye.

5. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Çok sağolun :) Resimleri ekliyim dedim bu arada hoşbuldum kalıcıyım daha çok kafanızı şişiricekmişim gibi geldi :D , resimleri ekledim balıkları sevdiğimden ayıramıyorum ya :/ vaz geçemiyorum bi akvaryum daha alıcam mecbur. Diğer balık prensesmi zebramı anlamıyorum tam birbirine benzediklerinden :D . :)

Resimler :
    Dün olan Yavrularım:

Akvaryum daki balıklar:

Erkek lep.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavrulara maşşallah öncelikle. :nazar:

Şimdi gelelim balıklara, hangi türde karar kılacağız malum Japon, Cichlid ve Lepistes zıt türler bir arada. Karizmasını toplayalım akvaryumun :F Bu 3 türden hangisine yakınsın yaz bakalım. Buna göre dekor ve genel önerilere geçelim.

7. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Japonlar kalsın :)
    Diğerlerini veririm balıkçıya mecburen .
    Birde lepistesler için küçük bir akvaryum alıcağım :).

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Japon balıkları kalacaksa o zaman ilk iş olarak akvaryumun tabanındaki cam renkli şeyleri atarak ince dere kumu alman iyi olur. Tabi imkanlar el verince veya veriyorsa. Plastik bitkiyi çıkarıp doğadan, sahillerden yuvarlak hatlı taşlardan ilave ederek dekoru akvaryumu çok daraltmadan yenile yani zengileştir.

Lepisteslere akvaryum alacaksan iç filtren Japon akvaryumunda kalsın ama lepisteslerine iç filtre değil şelale filtre al.

9. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Peki :)
    Yavrular için 26 derece iyi dimi.

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Isının 26-28 derece olması, canlı doğuranlar için idealdir.

Sayfayı Paylaş