1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dünyanın En İyi Sualtı Fotoğrafçısı Bir Türk

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 13. CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası’nda, ‘Dünyanın en iyi sualtı fotoğrafçısı’ ödülünü 1 altın 2 bronz madalya kazanan Orhan Aytür aldı.

Milli Takım, şampiyonada 4 madalyayla en çok madalya alan takım oldu.

Bodrum’da Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ve Dünya Sualtı Federasyonu (CMAS) organizasyonuyla düzenlenen 13. CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki ödül töreniyle sona erdi.

23 ülkeden 88 fotoğrafçının katıldığı yarışmada Bodrum Karaada, Haremtan Koyu ve Büyük Resif’te çekilen balıklar, amforalar, eski uçak batıkları ve doğa güzellikleri görenleri hayran bıraktı. ‘Balık’ kategorisinde İtalya’dan Silvia Boccato birinci, Norveç’ten Lill Haugen ikinci ve Türkiye’den Orhan Aytür üçüncü oldu. ‘Yakın çekim’ kategorisinde birinciliği Slovenya’dan Rok Kovacic, ikinciliği Belçika’dan Daan Delbare, üçüncülüğü ise İspanya’dan Arthur Jose Telle Theiman elde etti.

Farklı kategoriler ‘Temalı yakın çekim’ kategorisinde İspanya’dan Arthur Jose Telle Theiman birinci, Fransa’dan Jean Pierre Nicolini ikinci, Türkiye’den Orhan Aytür üçüncü oldu. ‘Modelsiz geniş açı’ kategorisinin birincisi İspanya’dan David Barrio Colongues, ikincisi Türkiye’den Kerim Sabuncuoğlu, üçüncüsü ise Güney Kore’den Kwanghwi Kim oldu. ‘Modelli Geniş Açı’ kategorisinde Türkiye’den Orhan Aytür altın madalya kazanırken, bu kategoride ikinciliği İsveç’ten Jonna Berström, üçüncülüğü ise Hırvatistan’dan Daniel Frka elde etti.

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Dünyanın En İyi Sualtı Fotoğrafçısı Bir Türk

Gerçekten güzel resimler. Teşekkürler.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fotoğraf çekmek bir sanat gerçekten. En iyinin bir Türk olmasına şaşırmamak lazım, kabiliyetsiz değil azmi az olan milletiz sadece.

METİN SUVAR ve ZeRo-x7 bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Oraya ben katılsam en beceriksiz fotoğrafçı seçilirdim herhalde. :D

Bir ara çok uğraştım kaliteli resimler çekmek için ama bir türlü istediğim kalitede çekmeyi beceremedim ve sıkılıp bıraktım en sonunda. Na yapayım sabırsız adamım. :der:

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Olcay abi istediği resmi çekmek için yıllarca bekleyen fotoğrafçılar var sen erken davranmışsın..

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ben onlar gibi profosyönel çekim yapamamki zaten.Benim istediğim amatörce ama biraz güzel resim olsun.Mesela makro çekimler.Forumda arkadaşların çektiği resimlere bakıyorum bazen,benimki onların çeyreği olsun.Ama oda olmuyor.Tam bir beceriksizim bu konuda.:)

7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Güzel fotoraflar çekmiş,:helalolsun:

8. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Olcay abi yalnız değilsin bu konuda..Bende kötü resimler çekiyorum :)

reis bunu beğendi.
  9. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Olcay abi sen DIY adamısın kendin fotoğrafını çizersin :F

Sayfayı Paylaş