1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dünyanin en çirkini

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

25 Santimetreye Kadar Uzayabilen Üzgün Görünüşlü Bu Yaratıkların Nesli Tükeniyor

Damla balıkları, zamanlarının büyük bir bölümünü aheste aheste yüzerek ve önlerinden yiyecek bir şey geçmesini bekleyerek geçiriyorlar.
    Bu balıklar deniz yüzeyinin çok derinlerinde yaşadıklarından insanlar bu yaratıkları pek sık göremiyor.
    Ancak Avustralya ve Tazmanya’da yengeç ve ıstakoz yakalamak için yapılan derin su balıkçılığı nedeniyle ağlara yakalanan bu asık suratlı hayvanların sayısında artış meydana geldi.
    Doğal hayatı koruma kurumları bu hayvanların neslinin tehdit altında olduğuna dikkat çekti.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dünyanin en çirkini

Bence en çirkin değil. Şirin ve değişik bir şekli var. Nesli neden tükeniyormuş, kaynakta bunla ilgili bir bilgi var mı ?

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Dünyanin en çirkini

Bence bu balık biraz detaylı incelendiğinde adeta bir insana benziyor. Burun ve ağız yapıları özellikle. Deriside.

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Dünyanin en çirkini

Temel abi nesli neden tükeniyor bende bulamadim.Kaynakda yazmiyodu ama. Ancak Avustralya ve Tazmanya’da yengeç ve ıstakoz yakalamak için yapılan derin su balıkçılığı nedeniyle ağlara yakalanan bu kisimda anlatmak istemişler sanirim. Ağlara çok yakalandiklari için olabilir. saygılar:gif

5. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    Dünyanin en çirkini

Çok değişik bie şekli var. hehe.gif

6. taygun

taygun Guest

Dünyanin en çirkini

Bence de çok sevimli. foto: Recepi İvedik 3'de bir adamın burnu ile oynuyor. Gördünüz mü o fragmanı. Aynı ona benziyor. :D

7. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Dünyanin en çirkini

Benede çok sevimli buldum tombiş tombiş. kıvır:gif

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Dünyanin en çirkini

Komik olduğu kesin de sevimlimi değil mi kararsız kaldım. :D

9. staha

staha

İsim:
    s.Taha Baydar
    Yaklaşık 10 sene önce pokemonlar vardı orada bir pokemon vardı , lağamlarda yaşayan birşey. İsmini şimdi hatırlayamadım onun tıpkısının aynısı :nazar:

10. aktassa

aktassa

İsim:
    Sait AKTAŞ
    Büyük akvaryumlar için ilginç bir canlı olabilirdi..

11. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Bu canlıya "Dünya'nın en çirkini" diyenler hangi haklarına dayanarak söylüyorlar anlamıyorum. O kadar sevimli bir canlı ki ağlayacak gibi duruyor.
    Sadece tüketmekten ibaret olan insanoğlu...
    Acaba biz o canlının gözünde neyiz,nasılız?

Sayfayı Paylaş