1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DİY PS yardim ve yorumlarınız için burdayım.

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Mahmut Mocu tarafından 11 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Mahmut Mocu

Mahmut Mocu

İsim:
    Mahmut Mocu
    Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1aydır tuzlu su akvaryumu hakkında araştırma yapıyorum. Ögrenciyim ve maddiyat kısıtlı oldugu için bazi şeyleri diy yapmayi düşündüm. bi kaç fotograf ve deneyimlerimi atacagim. yardımcı olursanız sevinirim.eksik veya önerilerinize açigim.şimdiden herkese teşekürler.
    parçalar.jpg IMG_20150911_223638.jpg IMG_20150911_223655.jpg

tuzlu su ile deneme yapmıştım. onun video linkte atacagim. motoru normal kafa motoruna hava basarak deneme yaptım.

cırpıcı pervane nasıl yapılır ogrenemedim.hazır cırpıcılı bi motor önerirseniz sevinirim.

@YIKIKTEMO temel abi motor önerirsen sevinirim. yada degmez dersen buna hiç almayayim motor felan.

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz.:)
    Dıy protein skimmer güzel topluyor vede güzel köpük yapıyor elinize sağlık. Bence şu anki motor gayet iyi çırpıcılı motora hiç gerek yok gibi...

3. Mahmut Mocu

Mahmut Mocu

İsim:
    Mahmut Mocu
    alparslan bey normal kafa motoru takılı üstünde. haliyle girişten hava verince suyu pompalaması düşüyordu. bende karıştıracagi şekilde biraz uzaga koydum havayi ve karbilatör gibi bişe yaptım eşit miktarda çekince hem su hem havayi çirpti. pervane modifiye ögrenirsem belki normal kafa motoruyla hallederim işimi ucuza yoksa ps motorları pahalı. yorum icin tşkrler

4. Mahmut Mocu

Mahmut Mocu

İsim:
    Mahmut Mocu
    Burada gösterdigim ayar vanasının içinde elyaf var diye duydum dogru mudur bende bunun aynısnı yapayimmi ? alttaki işaretledigim yere motorun hava hortumu takılıyor galiba.? tam bilmiyorum bu konuyada yardım lütfen.

Ekli Dosyalar:

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Oraya elyaf eklenmiyor, o sadece susturucu içinde çapraz kesilmiş hava borusu var.

cc.jpg

Evet motorun hava emişi takılıyor...

Mahmut Mocu bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Motor alma bence de, motor alacaksan os almak daha mantıklı olur ve bu hali de iş görür gibi duruyor. Alpi güzel destek olmuş fikirleriyle zaten.

7. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Tebrik ederim kafa çalışınca eski blenderdan bile neler çıkıyor ortaya bu tarz projeleri çok seviyorum.
    Saygı duyarım :)

Mahmut Mocu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş