1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Cephe Aydınlatması Power Led Akvaryumda Olur mu?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Zeugma tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Zeugma

Zeugma

Yer:
    istanbul
    İsim:
    ümit demirel
    Dış cephe aydınlatması power led armatürler akvaryuma uyar mı merak ettim. Öncelikle bildirmeliyim formda bir arkadaşımız paylaşmış cevap alamamış ve bugun aklıam gelmişti. Şansıma denk geldi.[/B]

Dış cephe Power Led Deniz Akvaryumu Mercanları İçin Olur mu?

140X80X55h Akvaryum için kaç adet kullanılabilir?

Power Led Teknik Özellikler:

LED MİKTARI & TÜRÜ 72 X 1W/350mA Power Led, 72 X 3W/700mA Power Led
    ÇALIŞMA ORTAM SICAKLIĞI -25 °C - +40 °C
    LENS[/B] 10° - 15° - 25° - 45°
    GİRİŞ VOLTAJI 110 - 220V AC / 50Hz
    KONTROL SİSTEMLERİ RGB Standart Senaryo, RF Uzaktan Kontrol Sistemi, 1-10V Kontrol Sistemi, DMX Kontrol Sistemi
    MAKSİMUM GÜÇ 230.4W
    MATERYAL Gövde : Anodize Alüminyum; Kapak : Alüminyum Enjeksiyon; Cam : 5mm Temperli Cam; Ek Materyal : Paslanmaz Bağlantı Parçaları
    AĞIRLIK 11.7 kg

d1cbfda669c718e342089f10c3f6e26e.jpg

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Olmaz diye bir sey yok. Ama lens acilari ve renkleri degistirilmeli.

M

3. Zeugma

Zeugma

Yer:
    istanbul
    İsim:
    ümit demirel
    80° biraz mavi :D Fırlat akvaryuma :rolleyes:

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence de 70-90 açılı lensler ve letlerin bir kısmı değişirse olur gibi Murat abi nin bakması lazım...:)

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Kaç Tl.-

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Teoman abi güzel sormuş. Bunlar pek ucuz değil ucuz olsa bile led kalitesi vasat çin malı 2. sınıf led kullanılıyor çünkü Dış ortam olduğu için ledlerin spektrumları çok önemli değil.
    Kesin olmaz demiyorum ama harcanan emeğe ve paraya yazık olur onun yerine hakkı olan ledleri kullanmak lazım.

eltes elektriks ve Saruman bunu beğendi.
  7. veligören

veligören

Yer:
    niğde
    İsim:
    veli gören
    Bence form daki arkadaşların dıy led çalışmalarını hayata çeçirmek daha karlı olur gibi geliyor

8. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    bu armatürün fiyatı ne kadar ki?

9. Zeugma

Zeugma

Yer:
    istanbul
    İsim:
    ümit demirel
    İş görecek durumda olan ve üzerinde oynanması gerekiyor her hali ile ama 500 tl gibi bir fiyat söz konusu .e
    Eksikleri yüzünden özellikle değmez bunu anladım.Mesala mercekler,tek beyaz renk olması yeterli bir sebep fiyatıda eklersek.... :D

10. LSP AYDINLATMA

LSP AYDINLATMA

İsim:
    LSP AYDINLATMA
    Öncelikle bu ürün IP 66 koruma sınıfına haiz bir ürün olarak su altında kullanılmaz. Üretim amacı, yüksek binaların dış cephe aydınlatması, çevre aydınlatması gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bu sebepten seçilen led renkleri beyaz grubudur. Yani 3000K-4000K- 5000K ve 6000K kullanım amacı için uygundur. Ürünlerimiz içinde kullandığımız led markalarımız ihtiyaca göre değişmekle birlikte genellikle Osram, Nicha ve Lumiled (Philips) gibi led çip kullanmaktayız. Özel uygulama alanlarında, örneğin akvaryum, bitki yetiştirme gibi, aynı markalar olmak üzere farklı renk spekturumlarında led çipi kullanılarak üretim yapılabilir. Hatta bitki yetiştirmek üzere yeni başlayan bir Ar&Ge sürecimizde en kısa zamanda tamamlanıp piyasaya sürülecektir. Ne istediğini bilen ve bu isteklerini teknik olarak bizlerle paylaşan kişiler için özel imalat yapabiliriz.

eltes elektriks, Erdal, m.avcıoğlu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş