1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filitre Fiyat Önerisi.

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde vanlyy tarafından 9 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Jebo 625 Dış Filtre 3 sepetli Full dolu
    Voltaj: AC 230V/50Hz
    Güç: 13 Watt
    Saatte 600 litre su kapasitesi
    3 sepetlidir.

100- 200 litre akvaryumlar için uygundur
    seramik-karbon ve elyaf içindedir.
    Arkadaşlar bu filtreye 60 tl fiyat verilmiş.Kullanan ya da tavsiye eden var mı ?

2. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    jebo 825 değil mi o? aynısı bende var katiyen tavsiye etmiyorum. kafanı şişirmek istersen al derim :D 2 kere mil ve pervane değiştirdim ses kesilmiyor. temizliğine lafım yok ama hakkını veriyor ucuz olmasına rağmen

Kamil Yılmaz ve vanlyy bunu beğendi.
  3. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Teşekkür ederim.Bu ses çok abartılı mı yoksa?Fiyatı biraz uygun gibi ondan sizlerden bilgi almak istedim.

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    yanında durmuyorsa akvaryum eğer salonda filansa al. ama benimki salonda bazen salonda uyutmuyor öyle diyeyim :) ama fiyat olarak temizlikte iyidir

5. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Salonda duruyor.O kadar ses çıkartıyorsa evdekiler özellikle hacı annem rahatsız olacaktır.Alma niyetimden biri ise 13 wat olması az elektrik tüketimi demektir (ben öyle zannediyorum).Hayırlısı bakalım.Teşekkür ederim Metin kardeş.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Piyasadakilere göre fazla elektrik harcar ama temizliği güzeldir. Ben kullandiğim vakit sadece su akiş sesini duyuyordum yatak odamda olmasına rağmen hiç rahatsız olmuyordum. Önemli olan filtrenin havasının olmaması. Bunun içinde akvaryumdan gelen su baglantisini yapip vakumlatmaniz gerek. Akvaryumdan gelen su vanasini kapatip sonra hava bosaltma pompasina ayaginizla basip bu sefer giden su vanasini kapatip gelen suyu açın 2. Ve 3. Tekrarda dolmaya başlayacaktır. Önemli olan yukarıdaki hava pompası kısmınıda su ile doldurabilmek bunun için belli bir miktar dolduktan sonra eğmek ve oradaki hava yerine su girmesini sağlamak gerek. Hepsi bu sessiz bir filtreniz oldu. Ses cıkardiği an filtreyi bir miktar eğerseniz hava yavas yavas cikacaktir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

vanlyy bunu beğendi.
  7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    yanlız benim bahsettiğim ses hava sesi değil. bu motorların 2 sene ömrü var sonra pervaneden bi ses çıkarmaya başlıyor. malum çin motoru fazla bişey beklememek gerekir. ayrıca bendeki 23 watt enerji tüketimi bence çok fazla. eheim ecco pro serileri var 5 watt 8 watt siz yapın değerlendirmesini :)

vanlyy bunu beğendi.
  8. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Eğer filtreye büyük bütçe ayıramıyorsanız kesinlikle uygun, sessiz ve ekonomik dış filtreler bana göre şunlardır:

Astro 2208 veya Astro 2210 - Hydor Prime 20 - Atman 3335 öneririm. Hepsi sessizlik ve elektrik sarfiyatı bakımından on numara filtrelerdir.

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Biraz şans işi bir dönem jebo kullandım eheımden sesli değildi. Yanlız malzeme kalitesi çok berbat. Bu fiyata filtre alacaksanız yerli ürünleri tavsiye ederim fabrika hertürlü yedek parçayı sorunsuz şekilde yolluyor bir sorun olduğunda en azından üretici firmaya ulaşabileceğiniz internet siteleri ve telefon numaraları mevcut. .180 lik yeni bir tank düşünüyorum sump olmazsa tercihim 2 aded ekol 17 olacak.

Ekolfilitre.com Resmi Websitesi

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ekol dene bence de, desteklemek gerek bu dış filtreyi. Neredeyse 15–20 yıldır dış filtre üretiyorlar.

vanlyy ve DALGIÇ bunu beğendi.
  11. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Temel abi okadar oldumu , son 5 6 yıldır gündeme geldiler . Eski gap filtrelerde bunlaramı aitti yoksa . Eğer dediğin gibi 15 20 yıl olduysa bir arpa boyu yol katedememişler derim(fiyat performans ve desteklerine lafım yok) Keşke hepimiz destek verebilseydik belkide okadar uzun süre içerisinde yerli eheım kullanıyor olurduk. Gerçi hepimize hak veriyorum biryandanda diyorum kaliteli üretip belli bir standart koysalardı,ardındanda reklamlarını iyi yapıp çin malının önünü kesselerdi firmadada çok büyük hata var . Ama aynı fiyatlara gidip çin malını sakın almayın heleki fazlasını verip almak büyük hata olur. Atman,resun hariç yakından incelediğim tüm çinlilerden iyidir yine.

vanlyy bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    5–6 yıldan çok çok daha eskidir Ekol. İlk dış filtrem de Ekol markadır, su giriş ve çıkış hortum bağlantı aparatlarından su kaçırması meşhurdu o zamanlar ama yeni modelleri çıktı artık.

vanlyy bunu beğendi.
  13. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Resmi internet sayfasında satışı yok galiba.Diğer sitelerden baktığımda ise 120-160 tl arası değişiyor fiyatları

14. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Ben daha önce hem eski Ekol 15 hem de yeni model Ekol 15 kullanmış biri olarak sana şunları söylemeliyim.

Temizlik açısından sorun yaşamassın ve debi kaybı da olmaz. Eğer akvaryumunuz yattığınız oda da ise kesinlikle uyutmaz. Plastik kalitesi biraz kötü ama çin malı filtrelere vereceğimiz parayı Ekol 15 veya 17'ya vermek en iyisi. ;) Ben Bursa'dan almıştım yanılmıyorsam geçen sene. Yeni model musluklu Ekol 15. Temizlik ve güç sarfiyatı bakımından mükemmel güzel filtre ama biraz tıkırtılı çalışır. Yattığınız oda da değilse, alın gözünüz kapalı kullanın derim. :)

Bu arada su kaçırma vesaire hiçbir sorun yaşamadım.

vanlyy ve Alparslan bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O kadar kusurda nazarlık olsun yerli malı Yurdun malı...:)

vanlyy bunu beğendi.
  16. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Kamil bey ekolda ses yok sizin şansınıza olmuş. Muhtemelen pervane mili yada yatağı problemli üründür. Tanıdık akvayrumcudan deneyerek almak en güzeli öyle bir imkan varsa iyi olur.Fiyatıda ekol 15 geçtiğimiz aylarda 55 tl ye görmüştüm bu kadar sürede 120 160 tl olamaz satıcı ayak üstü dolandırmaya çalışmış.

http://www.maltepeakvaryum.com/detay.asp?id=5766&CatID=576

vanlyy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş