1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filitre Kurulumu sonrasi Tropheuslarda Dibe Yatma Meydana Geldi

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Trofeus tarafından 6 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Merhaba arkadaslar dun aksam akvaryuma Yeni aldigim Quik Expro 1500 Dış Motoru Kurdum Sabah Baktigimda iki adet bembamın kum dibinde yattigini farkettim nedeni nedir Filitreleri yikadim bir damacana akvaryumun suyunu motorla bosalttim su an acikcasi korkuyorum yardiminizi bekliyorum.Tesekkurler.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 6 Haziran 2015
  2. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Merhaba,

Filtre içindeki malzemeleriniz nelerdir?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 6 Haziran 2015
    Trofeus bunu beğendi.
  3. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Bioball toplar seramik taslar seramik halka elyaf ve mavi biolojik sunger bunlar mevcutt sabah kalkar kalkmaz hava motorunu taktim oksijen icin simdi yine aynilar ikinci hava motorunuda taktim.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aslında filtre ile bir sıkıntı olmaması gerekiyor. Kurulum ne zaman ve nasıl yapıldı, nasıl bir su kullanıldı kum nedir vs. bilgi verirseniz daha iyi olur. Görsel de ekleyin foto video gibi.

Bozzzok bunu beğendi.
  5. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Dün aksam is cikisi filtreyi almistim eve gittigimde tum ekipmanlari yikadim siraladim ve akvaryumun suyundan 1damacana bosa calistirdim acik konusmak gerekirse yatmadan once hicbirsey yoktu kurlasmalar devam ediyordu bu sabah baktigimda olay farklilasti 20140505_220649.jpg

Kenan55, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  6. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Kum silis kum suyuda duzenli bakteri olusmus vaziyetteydi motoru takana kadar hicbir.sikinti yoktu tam tersi sabah oldu:(

7. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Enteresan, uygulamada bir hata yapmamış gözüküyorsunuz. Canlılar yere sürtünüyorlar mı? Yoksa hareketsiz mi duruyorlar. ? Yeminiz nedir?Yem alıyorlar mı? Su değişimleri ne kadar da bir yapılıyor?

8. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Sera siprulina tablet,
    Tropical Süper Forte pul yem
    gemma green granul
    Her cumartesi %35 su degisimi yapiyorum baliklarda gabizlik yok cok iyi biliyorum ve baliklar kuma yaslanarak bazen yan yuzuyor bazen kalkiyorlar

9. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Su an yemi yememisler attigim yemler duruyor agizlari cok acilip kapaniyor

10. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Eğerki sürtünmeler var ise dış parazit olabilir. 40% su değişimi ve 50 lt ye 1 adet olmak üzere kaya tuzu kullanmanızı ve bunu gün aşırı tekrarlamanızı öneririm. Su dinlenmiş olmalı.

Siz her türlü dip çekimi ile birlikte su değişimi gerçekleştirin.

Trofeus bunu beğendi.
  11. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Cok tesekkur ederim benim dusuncemi sorayim size tekrar aksam yavru akvaryumum mevcut 85×40×40 ayni suyla dedigimiz gibi yari yariya yapmis olsam oraya alsam ana tanki tekrar temizlesem kumlariyla hrpsini temizlesem ikigun bos bir sekilde calistirsam sonra baliklari tekrar ana tanka alsam olurmu

Bozzzok bunu beğendi.
  12. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Ana tankı tekrar kurmanız orada yerleşmiş olan bakteri nüfusunu da öldürecek bu da aslında istemediğimiz birşey olur. Karantina tankına sadece hasta olanları alabilirsiniz. Ve su değişimlerini eski tankta yukarıda yazdığım gibi devam edebilirsiniz. Yalnız balıkları biraz daha gözlemleyin yeni bir belirti olursa(deride açılma, yara vb.) dış parazitten emin oluruz. Yada başka bir belirti varsa onu değerlendiririz. Bir de mümkünse hastaların bir videosunu çekip gönderirsen daha çok yardımcı olan da çıkacaktır.

Trofeus bunu beğendi.
  13. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Saat 7 gibi yayimlayacagim.insallah isten eve gecer.gecmez cok tesekkur ederim.yardiminiz icin

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Su değişimini bu şekil yapın yüzde 30 civarı sonrada hava motoru ile hava verin, iki gün sonra bir yüzde 10-20 su değişimi balıkların durumuna bakılsın bu aralıklarda da. Birde arka fonu mavi yaparsanız balıklar ve akvaryum içindekiler odak noktası olur bu şekil odak noktası arka fon olmuş.

Bozzzok bunu beğendi.
  15. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Sadece fikrilerimi paylaştım dostum önemli değil.

Ve evet Veysel Abinin de dediği gibi arka fon düz mavi yada siyah olsa daha bir şık duracak.

veysel bunu beğendi.
  16. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Akvaryum guzel yani :başardım:

veysel ve Bozzzok bunu beğendi.
  17. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Tesekkur ederim arka fon degistircem simdi akvaryumu temizliyorum sonra videoyu yuklicem karari siz verin ins birsey olmaz

18. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Sera Aquatan kullanacagim ilk kurulumda 50 ml yeterlidir degilmi ?

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben 150 litreye 50 ml nin hepsini kullanmıştım. Yeterli gelir.

20. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Tesekur ederim ilk kurulumda daha once sadece ic.filitremi sıkmıstım simdi sadece aquatan yeterli gelirmi cok basinizi agrittim ama kusura bakmayin

Sayfayı Paylaş