1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filitre

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde DuseMayam tarafından 28 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan
    Merhaba arkadaşlar 120*50*60h ölçülerinde 360 litre akvaryumum için dış filtre arıyorum. 100-150 tl. arasında bütçe ayırabilirim en fazla.

Ses çıkartmaması önemli.

2. Berkearı

Berkearı

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Yusuf berke arı
    240tlye dophin c1600 var on numara benım akvaryumda 120.55.60h bence bıraz daha bütçeyi artır bundan al abı fitle muhim

95tl ye lifetech var ama ıç fitle de şart bence dedigim gıbı bence dolping al rahat et abı:)

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Lifetech alın eliniz biraz yatkınsa ne akarı var ne kokarı. Ucuz temiz ohh. Fazla yakıyor tek eksiği. 4 yıldır sapa sağlam.

4. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan

Üstad bütceyi aşıyor.

5. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan
    Üstad sagol yönlendirmen için. lifetech ile jebo aynıymış aynı firma üretiyormuş. jebo 839 5 çekmeceli 1500 lt su kapasiyeli 100 w ısıtıcı hediyeli 120 tl sipariş verdim.

6. Berkearı

Berkearı

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Yusuf berke arı
    O akvaryuma 300w gerekmez mı abı bendekı 300w 120*55*60h hemen hemen aynı enı 5cm daha buyuk benımkısı

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Mersinde ne kadar ihtiyaç olur tartışılır. Önümüz yaz masraf yapmaya gerek yok. Denenebilir, olmazsa değiştirilir. Kışın bile sadece klima ile ısınan bir memlekette gerek yok sanırsam :D

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Çok doğru bir karar vermişsiniz, yedek parçası kolay bulunabiliyor. Zamanla tıkır tıkır ses yapcak pervane sistemini değiştireceksiniz. Kurulumunuda kısaca bahsedeyim, filtre hortumunu bağlayın sadece filtreden akvaryuma dönüşteki hortumdan biraz vakumlayın ağzınızla su gelecektir zaten. 1 dakika civarına, sonrada takın diğer hortumuda akvaryuma çalışsın. İlk haftalar hava olduğu için ses yapar, akvaryumdan filtreye gelen kalın hortumun vanasını birazcık kısarsanız o havada zamanla gidecektir. Üzerindeki hava alma pompasını kullanmamanız daha sağlıklı, o parçalar biraz sorunlu ilerde içine girip kalıyor, sıkışıyor. O yüzden o parçayı kullanmadan ilk çalıştırmada ağızla hava çekmek daha sağlıklı uzun ömür için. Filtre malzemelerinede o kadar para ayırmanıza gerek yok. Nitrat tutan sünger filan gereksiz şahsen. Elyafınız bol olsun, kaba pislikler için süngeriniz olsun, orta katmanlara da substrat koyabilirsiniz bakteri yatağı ( bence oda gereksiz ) seramik halkalarda aynı işi görecektir. Karbon ilk hafta kullanabilirsiniz ama tak çıkar uğraşmam derseniz bir bayan çorabının içinde akvaryumda su sirkülasyonu olan yerde kullanırsınız. Onun haricinde ise bence en önemli kısım sepetlerin yanlarına elyaf sıkıştırın. Tam olarak sepetlerin kenarlarında plastık su geçirmez bir conta yok. O aralardan filtre edilmemiş su geçebiliyor. Mesela örnek olarak en alt sepete elyaf koydunuz o sepetin en üst katman elyafını büyük tutup diğer sepetinde yanlarına taşacak şekilde yapmanız yeterli. En ince ipucu bence bu.

Alparslan bunu beğendi.
  9. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan
    Berke 90 litre yedek akvaryumum var daha kurulu degil yavru alabilirsem o akvaryuma koyucam 100 wat ısıtıcıyı.

10. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan

Doğuş üstadım mersini İyi Tanıyorsun. Ayıptır söylemesi 100 yıllık evimiz var mustakil onun üzerine 2 oda mutfak banyo ördüm tavanı çinko ama straforlar cam yünleri asma tavan felan yerler parke parke altına strafor şite.

11. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan

B
    Bende bunu araştırıyordum üstad çok teşekkür ederim ağzına sağlık. Aldıgım filitrenin seramik milli olmasına dikkat ettim ses yapmasın diye. başkada pek önemsemedim işin açıkcası çünkü verilen para belli cihazda pompa yok üstad ama yeterince açıklamışsın teşekkürler 11 yıl tamirhane tecrübem oldugu için pek yapancı degilim hava almaya felan ama sepetlerin etrafına elyafları sıkıştırcam bunu söylemeniz çok iyi oldu. birde elimde kocaman bi iç filitre var oda 4 katlı içindenkli renkli süngerler var seramik halkalar var. 90 ltre akvaryumda kullanamıyordum diger tarafdaqn dışarı püskürtüyordu suyu ama motoru yanmış sanırım onun içindeki malzemeleride kullanacam ihtiyaç olursa.

12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kullanın kullanın fazla malzeme göz çıkarmazda. Gereksiz malzeme almayın yeter. Ona yem alın balık sayınızı arttırın hani boşa gideceğine bir işe yaramış olur. seramik milli zamanla aşınacak o takırtılar başlayacak. Aşınan malzemeyi değiştirmek yerine milin etrafına serum borularından kesip o aşınma kadar sabitleyebilirseniz yeni malzemeyede gerek kalmaz.

DuseMayam bunu beğendi.
  13. DuseMayam

DuseMayam

Yer:
    Mersin, Turkey
    İsim:
    hasan

Tamam üstadım çok teşekkür ederim bilgiler için.

Sayfayı Paylaş