1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filitreyle Deniz Akvaryumu Kurulur Mu?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde efeyurudum tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. efeyurudum

efeyurudum

İsim:
    hamdi efe yürüdüm
    Merhaba arkadaşlar tetratec 1200 ile deniz akvaryumu kurulurmu akvaryumum 200 lt kayalar kumlar falan 170 lt su alır akvaryuma sade kaya balık koycam mercan falan olmucak sizce olurmu?
    Şimdiden cvp için teşekkür ederim

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Kurulur. Ama kurulmamalıdır. Neden?
    Araştıralım bakalım forumda bu konu için kaç tane konu açılmış, insanlar ne yapmış, alttan-üstten sumplu, yandan taşırmalı, durso'lu sistemler neden kurulmuş...

cimlikaya ve Okurt bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  4. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Filitre değilde medya reaktörü olarak kullanılabilir mi peki?

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben denedim olmuyor bildiğim kadarıyla,açıkçası anlamadım sonra söktüm suyu ısıtır diye...:koptum:

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    hımmm.

Alparslan bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Pisliklerin takılmasına sebep olacak elyaf-sünger vb bir şey konulmayacaksa olur. Ben bu şekilde karbon ve siporax kullanıyorum, giriş borusunun önüne basitçe yapılmış süngerden bir önfilitre koydum filitrenin içini açmadan sadece bu filitreyi iki günde bir temizliyorum. karbonu değiştirmek için açtığım zamanlarda, yaklaşık ayda veya iki haftada bir, ciddi bir detritus, döküntü görmedim hatta o kadar kalın ve koyu renkli filitre kabının iç kısmı bile corallin alg kaplıydı (aktinik mavi ışık hikaye koralin alg için, bir şekilde oluyor işte)

Benim yaptığım sadece bu cihazın alternatif kullanımına örnektir, Tuzlusu akvaryumunun filitrasyonunun ana kalbi PS'dir !!!!!!!

yekim bunu beğendi.
  8. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Zaten kapalı sistem olduğundan tuzlu suda kullanmanın iyi olmadığı kanaatine vardım. Alternatif bir başka malzeme olarak kullanabilir miyiz diye sordum :D

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dış filtre ekipmanını değerlendirmek mümkün. Debi durumuna göre kimyasal filtre malzemeleri medya reaktörü tarzında kullanılabilir. Yan sump veya arkadan sump sisteminde artları ön plana çıkarılabilir. Sump sisteminden suyu dış filtre alır ve son mekanik ve kimyasal filtre süzmesinden sonra akvaryuma verebilir, bu iyi bir mantıktır, zira kafa motoru görevi ile kimyasal filtreleme ve mekanik temizlik birleşmiş olur.

Tapatalk: Reef.edu deniz yaşam bilimi...

10. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Ustadan yine profesyonel bir cevap daha...

Sayfayı Paylaş