1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Önerisi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    İlk önce forumda ki tüm arkadaşlarıma Selamlarımı iletiyorum. saygılar:gif

120 litrelik akvaryumum için dış filtre alacağım. ( İleride akvaryumum büyürse en fazla 100x50x50 boyutlarında olur. Oda 250lt civarı. ) Benim için dış filtre önerisinde bulunabilir misiniz ? Fiyatı en fazla 120 - 140 tl olacak. Taksitli alacağımdan dolayı 2. el alamıyorum.

http://www.teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=4277&CatID=576

Aklımda şu ürün var. Acaba başka altenatiflerim neler olabilir.

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Tetra çok mükemmel bir filtre Emre,
    Sadece kapasitesi,su miktarını saatte 3 kez çevirebilecek olsun,yani 250 litre düşünüyorsan Ex 700 neredeyse limit değerde oluyor ama bütçe belli ise zorlamaya gerek yok tercih doğru.
    Su sızdırma gibi bir kötü şöhreti var ama onun da çözümü var korkma.

3. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Serdar abim. Ekol 19 hakkında da çok konuşuluyor. Gayet profesyonelleştirildiği söyleniyor. Onuda bir araştırıyorum. Kullanıcı yorumlarını okuyorum. Sonucu yazarım :)

4. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Tetra Tec i uzun vaadede pek önermiyorlar. Su sızdırması oluyormuş ilk temizlikten sonra.
    Sanırım o fiyata Atman veya Astro 2212 olabilir.

5. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Evet. Ekol 19 araştırmamı bitirdim. Piyasada pek bulunan bir ürün değil. Dış plastiğinin kalitesiz olduğu söyleniyor. Bu yüzden hiç kullanmadan geri gönderenlerin sayısı fazla.

Tetrateclerde su kaçırma problemi var deniliyor. Bunun bir nedenide kullanıcısının çok fazla olması. Fakat buda şansa tabiki. Bütün ürünlerinde kaçırma olacak diye birşey yok. Anladığım kadarı ile bir kaç kişinin su kaçırmış. Ağzıdan ağıza olayı ile büyütülmüş gitmiş sorun :D

6. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Abi zaten kulaktan dolma böyle oluyor. Kullanıp denemek gerekiyor.

7. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Açılan konulara bakıyorum hep 2009 tarihli. Ve konulara verilen cevaplarda 2010 tarihlerine gelindiğinde kaçırma olayının yeni piyasaya verilen filtrelerde artık yaşanmadığı yazılıyor. Sanırım sorun 2 adet contanın takılmasının unutulma nedeni. Bu yüzden yarın TetraTec ex700 alıyorum. :)

8. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Zaten 2 yıldır aynı sorun olsaydı şikayetler tavan yapardı. Umarım düzeltilmiştir. Hayırlı olsun :)

9. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Filtre saat 12 gibi elime ulaştı. Hızlı ve güvenilir hizmeti olduğu için teleskopakvaryum' a çok teşekkür ediyorum ^^ Kurulumunu marka ile ilgili kurulum videosunu izliyerek yaptım. En ufak bir ses sorunu yok. Sızdırmazlık sorununu önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşturmuş olacağız. :) Malzeme kalitesi bana geyet güzel geldi. Hiçte elimde kalacakmış korkusu veren bir parça ile karşılaşmadım.

Sayfayı Paylaş