1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış filtre öneri

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kirlisiyah tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. kirlisiyah

kirlisiyah

Selam değerli arkadaşlarım.40 litrelik akvaryumumu artık iç filtreden kurtarmak istiyorum.Çünkü suyumun her zaman tertemiz olmasını istiyorum.Açıkçası ilerde daha büyük bir akvaryuma geçebilirim.Önereceğiniz modeller varmı ? Mesala Tetratec Ex 400 ü araştırdım bu markanın genelinde ortaya çıkan su sızdırma probleminden çekiniyorum.Onun dışında bir problemi yok sanırım.Bir Astro diye bi marka buldum internette.Online satışta fiyatı 80 90 tl fiyatı oldukça iyi ama hiç bir fikrim yok kalitesiyle ilgili olarak.Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Çok teşekkürler şimdiden :hepiniziseviyorum:

2. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Serdar kardeşim ben akvaryumlarımda EK0L 15 ve17 kullanıyorum.Hiç bir sorun yaşamadım AMA özellikle kafa conta kanalı olandan al reis akvaryumda Bedri beyle telefon görüşmesi yaparsan ondan sihhatli bilgi alır vede 50 liraya sahip olursun.Selamlar

3. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    Dış filtre öneri

Kalite arıyorsan bence en iyisi eheım.Ama maliyeti biraz cep yakar. saygılar:gif

4. HeRo_57

HeRo_57

Dış filtre öneri

40 litreye dış filtre abartı gibi geldi bana bence şelale filtre alın ama alırken o süngerlerin filan durduğu kısımı en büyük olanı alın sonra onu modifiye ederek akvaryumunuzda hemde biyolojik temizlik yapmasını sağlayın ben öyle yaptım. Benim kullandığım markada gap haftada bir filtreyi söküp temizliyorum bitki akvaryumu olduğu için çürümüş yapraklar filan çok çabuk tıkıyor. Filtremi birde malum zeminde aquacly var çok hafif bir toprak hemen havalanıyor arada filtre onuda çekiyor o zaman daha çabuk doluyor ama ben memnunum. Şiddetle tavsiye ederim.

..........................
    Mesaj Düzenleme 1

5. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    Dış filtre öneri

Bencede 40 litre akvaryumun için şelale filtre daha iyi olacaktır.Şelale filtrede Atman HF-300 veya HF-400 tavsiye ederim. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş