1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış filtre acil yardım lütfen

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Adnanisanur tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar dış filtremin fişi çekili kalmış ve ben az önce gördüm ne kadar suredir çalışmadığını bilmiyorum çalıştırsam bir sorun olurmu yoksa temizlenmelimi su anda üstte kendi yapımın bir filtre calisiyor, 150*60*60 tropheus ilangi...

2. a. mesut

a. mesut

İsim:
    mesut mat
    bence çalıştır filtrenin temiz su çıkışını gözlemle bi kaç dk, eğer bulanıklık yoksa bakteriler hala yaşıyodur bence.saygılar

Adnanisanur bunu beğendi.
  3. Açtım denedim, bilmiyorum banamı öyle geldi ama sanki bulanık su çıkartıyo gibi geldi hemen kapadım sonra bir danışıyım dedim.

Discovery cihazımdan gönderildi

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Filtre içindeki bakteriler uzun süre hareketsiz suda kalırsa ölürler. Ölü bakteri dolu suyu tekrar tanka basarsanız ani amonyak yükselmesi yaşarsınız. Balıklarınızın dayanıklılığını bilmiyorum o yüzden filtrenin içindeki suyu boşaltıp öyle çalıştırınız.

Sezer han, Adnanisanur ve Erdal bunu beğendi.
  5. Sonuçta risk faktörü var teşekkür ederim riske atmıcam dış filtreyi güzelce temizleyip öyle açıcam sanırım en mantıklısı bu

6. Dış filtreyi iyice temizleyip startı verdim ilgilenen herkese teşekkür ederim sorun çözülmüştür

Sayfayı Paylaş