1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Arıyorum

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde memati03 tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Selam arkadaşlar.
    Yağmur akvaryumum için iyi sessiz sorunsuz ve de pahalı olmasın, önerileriniz ve teklifleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yağmur akvaryumun ölçüleri var mı ?

3. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    85 x40x50

4. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Hangi markayı önerirsiniz fazla pahalı olmayanlardan
    birde akvaryum bizim salonda duruyor.

5. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    20140112_131734.jpg

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Ömer bey,ufak bir kafa motoru ile çok çok işlevsel ve yüksek performanslı bir filtre yapmanız mümkün.DIY bölümünde bir çok örnek var.Şahsen kendiniz yapsanız inanın çok değişik ve efektif kullanma olanağına kavuşursunuz.Ancak hazır olan bir ürün istiyorsanız Lifetech 835 öneririm.Bir sitede 85 liraya satılıyor.Üç sepetlidir.Ürünü aldığınızda ise sepetleri dolu olarak gelmesi de cabası.

7. memati03

memati03

İsim:
    ömer ecevit sehan
    Ben kendim yapamam
    lifetech iyimi sesi nasıl
    sitenin linkini atmanız mümkün mü.

8. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Merhaba Sayın Memati03
    lifetech markalı dış filtre, jebo markalı dış filtre ile aynı üretimdir. Malzeme kalitesi yönünden filtreyi nazik ve bakımlarını tam yaparak kullanmanız gerekir.
    Şansınıza bağlı olarak sızdırma ihtimali bulunan bir filtredir. Ben jebo kullanıyorum ve sızdırma problemi başıma geldi, kendim problemi çözdüm. Şayet alır ve böyle bir problem ile karşılaşırsanız bu konuda size yardımcı olurum.
    Ses konusuna gelince bu kadar uygun fiyatta olan bir filtrenin tamamı ile sessiz çalıştığını düşünemeyiz. Fakat bu filtrenin çıkaracağı sesin sizi rahatsız etmeyeceğini düşünmekteyim. Şayet rahatsız olursanız bir dolap içerisine yerleştirirseniz ses sorununa çözüm olacaktır.

Filtrenin 22w oluşu elektrik faturanıza sürekli çalıştığında 4-5 tl gibi bir artış belirir. (Dış filtrenin sürekli çalışması gerekmektedir.Aksi taktirde biyolojik filtrasyon anlamında size hiç bir şey kazandırmaz ve üretiliş amacından çıkar.)

İnternetten satın alacaksanız birçok site mevcut ve farklı fiyatlarda arama motorunu kullanarak filtre adını yazıp araştırabilirsiniz. İstanbul'da iseniz Eminönü'nde rahatlıkla bulabilirsiniz.

9. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar
    arkadaslar bende dis filtre ariyorum fakat tetra x700 varmis arkadasim sana 150 tlye yollarim diyor tavsiye ediyormusunuz orun sifir cevap yazin

10. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Sayın siverekli
    Akvaryumunuz ölçüleri hakkında bilgi verirseniz size daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.
    Tetra x700'ü kaç litrelik bir akvaryumda kullanmayı düşünüyorsunuz ?

11. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar
    Eni 100 cm genislik 32 cm boy 46 cm

12. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar
    20140204_195357.jpg akvaryumum

13. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Akvaryum hacminiz için bahsettiğiniz dış filtre uygun fakat şöyle bir uyarıda bulunmak isterim.
    Arkadaşınızın vermiş olduğu fiyat,ürünü bayii den satın alacağınız fiyattan sadece 10 tl daha ucuz bir pazarlığa oturun derim.

Tetratec ex700'ü yıllar önce alanlar musluktan ve motorun kovaya oturduğu kısımın kenarlarından kaçırdığını söyler.Yeni alanlar ise Tetratec'in bu problemi aştığını ve yeni serilerde bu problemin olmadığını söyler.Bu yüzden ikilemdeyim arkadaşınız da deneme şansınız var ise deneyerek satın alınız.

14. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar

15. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar
    Arkadas 250 tl dedi gelis fiyattan yollarim diyor deneme sansim yok ne tavsiye edersiniz tsk ediyorum, gelis fiyati 150 tl dedi.

16. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Siverekli senin için bir sakıncası yoksa şayet; Dış filtre için ayırdığın bütçeyi öğrenebilir miyim ?

17. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar
    Emir37 kardes kazik yemek istemiyorum saglam bir sey almak istiyorum onun icin arastiriyorum bide bu isin acemisiyim hani anlamiyorumda akvaryum aldim bir de suyuyla ugrasmak isyemiyorum saglam sorunsuz bir sey ariyorum ama arkadasa umarim iyi bir fiyatta alirim sanada lazim mi.

18. Ali Asiran

Ali Asiran

Yer:
    Karaman, Turkey
    İsim:
    Ali Asiran
    100 tl ye fluval 105 vardi. Senin icin satan kisinin numarasini buluyum. İrtibata gecersin. Senin akvaryumun icin cok cok ideal bir filtre.
    Sessizlik yonunden, debi yonunden, enerji sarfiyati yonunden, kalite yonunden tam senin akvaryumuna gore bir filtre. Sakin yanlis anlama, satan kisi ile hicbir irtibatim yok tanimam. Belliki bu hobiye yeni baslamissin acemiligin var. Baska bir sitenin satis ilanlarinda grmustum. Buluyum sana ozeldrn numarasini gonderirim.
    Dis filtre soz konusu oldumu fluvalin uzerine hicbir markayi tanimam. Her ozellik yonunden.

19. Ali Asiran

Ali Asiran

Yer:
    Karaman, Turkey
    İsim:
    Ali Asiran
    Ozel msj atamiyorum o yuzden burdan yaziyorum.

05552484110 fluval 105 100 tl full dolu.
    05064236507 tetra tec 600 100 tl full dolu

Fluvali o fiyata kacirma derim. Karar senin.
    Kendim fluval 405 kullaniyorum.500 lt lik akvaryumumda.
    Ayrica jinzuan 2000g ve dolphin c1000 dis filtrelerinide faal olarak kullanmaktayim.

20. siverekli

siverekli

Yer:
    diyarbakir
    İsim:
    ali gulpinar
    Dedigin numarayi aradim kendisininki benim akvaryumu temizlemez dedi ona tetra new Ex 7000 15 Otl al dedi bana fiyati uygun dedi onu alacağım galiba.

Sayfayı Paylaş