1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kombassan tarafından 18 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu
    Merhabalar;
    İlk defa bir dış filtre kullanıyorum,filtreden gelen temiz suyu akvaryuma verdiğimiz şelale aparatını tamamen suyun içine sokmamız bir sorun teşkil eder mi ? Delikli borudan gelen su,su yüzeyine düştüğünde çıkan ses gündüz pek sıkıntı değil ama gece sürekli bir su sesi sıkıntı gerçekten.
    Ayrıca sormak istediğim bir diğer hususta akvaryumdaki konumlarıyla ilgili,filtrenin giriş-çıkış boruları ve ısıtıcı aynı köşede olmasının bir sakıncası var mıdır?

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Cevap: Dış Filtre Hakkında

Selamlar,ilk sorunun cevabı sorun teşkil etmez en fazla hava kabarcığı verir ,ikincisi ise ayrı köşelerden verilmeli diyorum .:heyo:

kerem11 bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Şelale aparatı içerdeyken ayrı yetten bir hava veren iç filtre hava motoru olmadığı zaman balıklara oksijen sıkıntısı olacaktır.Benimde ısıtıcının yanında boruları sorun yok ! .

4. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu

Çift çıkışlı bir hava motoru da kullanıyorum,oksijen sıkıntısı olmayacaktır.Teşekkür ederim.

5. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Ben benim Sprink Bar'ı (yağmurlama borusu) suyun altında olsa dahi delikleri yukarı bakacak şekilde (su yüzeyi ile 30 - 45 derece açı yapacak şekilde) tutturuyorum ki su yüzeyinde dalgalanma olsun. Su yüzeyinin dalgalanması daha geniş bir su yüzeyi elde etmek demektir. Oksijen zenginliği su yüzeyi ile doğru orantılıdır.

Isıtıcının konumundan ise suyun geri dönüşü ile emiş borusu ne kadar uzak olursa o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş