1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Malzemeleri Değişim

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Dış filtre malzemeleri değişiklik yapacağım. Tetra 1200 dıs filitre. Filitreyi aldığımdan beri aynı siyah karbon süngerler var, elyafı değişiyorum her temizlikte. Şimdi sorularım var dış filtre malzemeleri adına. En alt sepet seramik ful dolu onun üstündeki sepet bioball, bioball bir etkisi olmadığını okumuştum. Dış filtre içinde bunun yerine ne koyabilirim? Onun üstündeki sepette iki tane siyah sünger var, en üst sepette siyah sünger aktif karbon, üstünde elyaf karbonu çıkaracağım . Bugün zeolit aldım bir kilo hangi sepete koyabilirim? Üstüne elyaf koymak gerekir mi?

Fuval aktif karbon var elimde yeni onuda koyabilir miyim? 500 gr resun biyalojik seramik var , eski seramikleri çıkarıp bunu koymalı mıyım, yeni açılmamış kutu var elimde? Mavi biyalojik sünger almayı düşünüyorum gerek var mı ?

Sayfayı Paylaş