1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış filtre malzemesi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde korkmazm52 tarafından 13 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Akvaryum :40*50*60
    Balıklar :3 e-9d sarı prenses ( anaç altı ve yavrular) 1e-3d mavi prenses (yeni anaç oldular) 1e-1d mapanga (anaç). 3 yunus cinsiyetlerini bilmiyorum ( yavru).
    Filtre: Fluval 406
    Akvaryumu kuralı 1 ay anca oldu.
    Dış filtrede kullanacağımız malzeme olarak neyi tavaiye edersiniz ve sıralama ne olmalı ?
    Şuan orjinal nasıl geldiyse o var ancak değişiklik yapmak istiyorum. Orjinalinde en altta siyah sünger, üstünde seramik, üstteki 2 gözdede elyaf üzerinde karbon var.

2. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Kimi zeolit diyor kimi zeolit karbon karışımı diyor kimi, subsrat diyor kimiside biobal diyor. Sonuçta tercih meselesidir belki , ama akvaryuma başlıyalı 3-4 aylık birzaman oldu ve tüm tecrübeil arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Yalnız filtreniz güçlü bir filtredir. 400-500lt'lik akvaryumlar içindir. Sizin akvaryumunuz 120lt ve bu filtre akvaryumunuza çok büyük gelecektir ve çok fazla sirkülasyon yapar. 120lt'de balık sayınız için biraz fazla. 2 tür beslemenizi öneririm.

Ayrıca da orjinal malzemeleri akvaryumunuza yeterli gelir herhangi bir yerini değiştirmenize gerek yok. Filtreniz suyu en alt sepetten en üste doğru temizleme yapar.

4. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Pardaon akvaryum ölçülerini yanlış yazmışım

Akvaryum :110*50*60
    Balıklar :3 e-9d sarı prenses ( anaç altı ve yavrular) 1e-3d mavi prenses (yeni anaç oldular) 1e-1d mapanga (anaç). 3 yunus cinsiyetlerini bilmiyorum ( yavru).
    Dış filtrede kullanacağımız malzeme olarak neyi tavaiye edersiniz ve sıralama ne olmalı ?
    Şuan orjinal nasıl geldiyse o var ancak değişiklik yapmak istiyorum. Orjinalinde en altta siyah sünger, üstünde seramik, üstteki 2 gözdede elyaf üzerinde karbon var
    sarı prenses ( anaç altı ve yavrular) 1e-3d mavi prenses (yeni anaç oldular) 1e-1d mapanga (anaç). 3 yunus cinsiyetlerini bilmiyorum ( yavru).
    Şuan orjinal nasıl geldiyse o var ancak değişiklik yapmak istiyorum. Orjinalinde en altta siyah sünger, üstünde seramik, üstteki 2 gözdede elyaf üzerinde karbon var

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Dediğim gibi orjinal malzemeler yeterli gelir herhangi bir yerini değiştirmenize gerek yok. Fakat 2 gözde de karbon olmasına gerek. Bakteri yoğunluğunu arttırmak için bir göze biobal ya da subrast, diğer göze de aktif karbonun yanına zeolit ekleyebilirsiniz.
    İçine konulan malzemeler birazda bütçe meselesi oluyor.

Sayfayı Paylaş