1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Ses Başladı

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde nemesistr tarafından 15 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Merhaba Arkadaşlar
    Biliyorum biraz çok soru soruyorum beni mazur görün.
    Dün akşam akvaryumcuma uğrayıp dış filtre almak istediğimi söyledim. Zaten akvaryumu kuran da kendisi olduğu için bana JAD marka FS 230 A diye bir dış filtre verdi. Abi al bunu bu senin işini görür dedi. Ben her ne kadar Astro almak istediğimi söylesem de bana JAD al memnun kalmazsan getir paran iade diyerek verdi. Dün taktım çok güzeldi. Sesi falan yoktu. Sabah da keza öyle. Akşam eve geldim ses var ve debisi de nerdeyse yok gibi. Hemen söktüm parçalarını sıfırdan taktım suyunu doldurdum yeniden çalıştırdım. Bu seferde katır kütür ses gelmeye başladı hemen durdurdum. Sonra da bir iki ayarı ile oynayıp tekrar dan çalıştırınca

Bu sesi çıkartmaya başladı. Bazen kesiliyor bazende artıyor ama bu ses daima var. 5 m uzakta oturmama rağmen ses geliyor. Dış filtre almamdaki en büyük sebep iç filtrenin çıkarttığı sesten nefret etmemdi zaten. Dükkandaki dış filtrede böyle bir ses duymadığım için içime kurt düştü.. Acaba bu ses normal mi yoksa yarın direk gidip değiştirmeli miyim diye. Teşekkür ederim..

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O kadar uğraştan sonrada ses yapıyorsa ve değiştirme imkanı varsa değiştirin derim...:)

Sayfayı Paylaş