1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış filtre temizliği

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Arkadaşlar 180 LT bitkili akvaryumumda astro 2206 dış filtre kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır karbonu çıkardım öyle çalıştırıyorum. Dış filtreyi ne kadar sürede temizlemem gerekiyor? Birde karbonu tekrar kullanayım mı?

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: Dış filtre temizliği

Metin bey bitkili akvaryumda ilk kurulum dışında karbon kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Yinede bir kesim hobici karbon kullanmaya devam ediyor. Bitkili akvaryumlarda genelde ayda 1 kere dış filtre temizliği yapılabilir. Bu süreyi 1,5 aya kadar uzatabilirsiniz. Karbon kömürü genelde 4 ile 6 hafta sonra tuttuğu ağır metalleri tekrar akvaryuma bırakmaya başlıyormuş. Fakat bilimsel bir araştırma tahlili mi bilemiyorum.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum suyunda sararma varsa karbon kullnbilirsin, ancak suyun sararması veya kahverengi olması hatalı ışık yüzünden osun tetiklemesinden de olabilir. Hatalı yem yanirenk yapan yem kullanmmak gerek. Karbon bu sorunlarda yardımcı olur.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

pazar günü suyu komple değiştirmeyi düşüüyorum.Galiba önce aydınlatma sorununu çözmem lazım.

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Ben akvaryumu kurduğumdan beri 4 ay oldu dış filtremi hiç temizlemedim suyum cam gibi ama herhalde artık vakti geldi.

Sayfayı Paylaş