1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Tercihleri Kararsızlıklar

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Mertov35 tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Merhaba arkadaşlar. 125 litrelik kaplumbağa akvaryumuna geçicecm. Tetra 1200 düşünüyordum ama çok gelir dediler.

Tetra 700 almak istiyorum ama endişelerim var. Debi düşmesi yaşayan varmı? Su sızdırma yeni modellerde yok ama yaşayan var mı?

Eheim dış filtre önericeklere eheim güzel tabiki ama bir o kadar da masraflı tabiki.. Tetra dış filtre hakkındaki yorumlarınızı yalnız kullanan kişiler olursa daha iyi olur paylaşırsa seviirim, ekstra olarak tavsiye etceğiniz filtreler varmı? Zira şuan tetralar kampanyada..

Mesala, Astro marka alman malıymış. Kullanan var mı onu da ?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Tetranın son dış filtrelerinde sızdırma olayı çözülmüş bildiğim kadarıyla ve son zamanlarda şikayette duymadım, okumadım.

Eğer biraz dajha uygun fiyatlı olsun derseniz, Jebo 835 'e bakabilirsiniz. Tanıdığım bir arkadaşıma almıştık uzun zamandır kullanıyor ve memnun.

3. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Uygun fiyat olarak bakmıyorum ama çokta uçukta bakmıyorum eheim gibi. Jebo nun elektrik olayı da yüksek yalnız

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kafa motoru, iç filtre, dış filtre gibi bu tarz motorlu ürünlerde fiyat düştümü elektirk sarfiyatı artıyor. 120 lireye tetratec 700 iyi olur. Fiyat olarakta iyi.

5. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Evet kesinlikle elektrik fiyatı artıyor. yalnız hortumlarında yosunlanma oldugunda debi düşüyor deniyor. BANA TAVSİYE EDEN ARKADAŞLAR SİZ KULLANIYORMUSUNUZ? yoksa kafanıza göre mi tavsiye ediyosunuz?

6. Meto bey iyi akşamlar.Tetra dış filitrelerde debi sorunu var,hotumların kısa sürede yosunlaşması Tetranın en büyük dezavantajı,musluk takımı dikkat edilmezse çok çabuk kırılıp deforme oluyor.Avantajı düşük elektrik sarfiyatı ve sessiz oluşu.Tabii son karar sizin.

7. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Önerceğiniz dış filtre varmı peki

8. Kendim Eheim ve Fluwal kullanıyorum.:)

Alparslan bunu beğendi.
  9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Eheim derim bende....Yıllarca tık demeden çalışıyorlar....çok kaliteli ürünler

10. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Öyle ama eheim lerin içindeki malzemeler bile 160-170 tl ekstra olarak... AYrıca fluvalın parça sıkıntısı ve parcalarının maliyeti yüksek.

11. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Tetratec kullanıyorum. Bir kere debi sorunu yaşadım, sonra giriş borusunu temizleyince mi falan düzeldi, yoksa filtreyi 50 cm yukarı kaldırdığımdan mı düzeldi anlamadım. Hortumların üzerini kapatır ya da şeffaf olmayan hortumlarla değiştirirseniz sorun olmaz. Güzel bir filtre.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yer müsaitse dış filtre akvaryumun yanına eklenirse,aşağıdan daha debisi yüksek ve rahat çalışır...:)

13. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Yalnız normal olarak tetra nın su basması yere kadar debisinin düşmemes igerekmiyor mu? Fluval 205 önerirmisiniz?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Fluval 205 kullanmadım fakat inceledim fena değil üst kafa kapanması da iyi gönlün yattıysa al kulan...:)

15. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Valla kararsızım. Eheim güzel ama devamlı eheimin malzemelerimini kullanmak lazım ?

16. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
  17. Mertov35

Mertov35

İsim:
    Meto O.
    Peki debide düşme vs birşey yaşadınız mı? Kıbrıstasınız sanırım ürünü nerden aldınız türkiye anadolu pet garantisiyle mi?

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    İşin aslı performans ilk günkü gibi değil. Ancak 500 litrelik bir akvaryumu halen daha çevirebiliyor. Cihazı Kıbrısdaki bir pet shoptan aldım. Bizim buralarda pek garanti yoktur. Alırsın yanarsa malesef çöpe atarsın. Çünkü burada elektrik voltajı bir yükselir bir alçalır. Çoğu cihaz da buna dayanamaz, yanar.

Sayfayı Paylaş