1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış filtre veya Alternatif önerileri ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde methapor tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    170 lt lik bir akvaryumu dış filtre dışında hangi filtre kullanabilirim.Bir arkadaş iç filtre olur dedi de ben çeviremez dedim sizce çevirebilirmi veya çevirebilecek hangi filtreler var.Dış filtre hariç.

2. taygun

taygun Guest

Cevap: Dış filtre veya Alternatif önerileri ?

Polat Bey,

Merhaba. İç filtre de bu hacmi çevirir ama sadece çevirmekle kalır. Hatta kimi iç filtreler bu akvaryumu 3-4 kere çevirir ama bu hız balıkları çok yorar. Bir de iç filtreler biyolojik filtrelemeyi yapamazlar. Dış filtreler ise bu konuda gayet başarılıdırlar.

Habgi dış filtreye gelince. Elbette burada en önemli konu bütçeniz. Sizin akvaryumunuzu filtre edecek dış filtreler 80-90 TL.'den 250-300 TL. ye kadar bir fiyat aralığında sıralanmışlardır. Bütçe sorununuz yoksa, sesiz çalışmaya, yedek parçaya ve satılan filtrenin içinde kullanıma hazır filtre malzemelerinin olup olmadığına bakmak gerekir. Kimi filtreler ucuzdur ama içi boştur.

Benim tercihim Tetratec'tir. hem sıfır sesle çalışır ve hem de içi doludur, ekstra masrafınız olmaz. Alırsanız eski model almamaya dikkat ediniz.

Sağlıcakla,

reis bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Dış filtre veya Alternatif önerileri ?

Polat bey dış filtre almanız gayet güzel olur ve model olarak ise uygun fiyatlı olan Jebo önerebilirim bunun yanında bütçeniz yeterse Eheim kalitelidir ve yedek parça sıkıntısı bulunmamaktadır.

Sayfayı Paylaş