1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre Yapımı Yardım Ederseniz :)

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Sky2007 tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Yarın bu filtreyi yapmayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim

ne yapsam daha ii olur bidonun içine

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    :basardim: Bravo Mustafa, yardım edilecek bir yanı yok açıkcası çizdiğin kadar kolay olacak. Sadece birkaç öneri olabilir. Elyaf çizimde en altta görünüyor. Elyaf kolay değiştirilebilir olmalı ve en üstte olmalıdır. ;) Akvaryumdan gelen suyu direk hotumdan filtreye dökmek yerine bir boruyu 10-15 yerinden delerek filtre içindeki elyafa dağıtırsan su filtre malzemelerinin tüm alanına yayılır. ;) Önemli eksikler bunlar bunları ihmal etme sakın.

Fotoğrafları paylaşmazsan yorum yapmam. dil:

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    o zaman en üstte Elyaf koyayım en altada sünger yada en alttada elyaf koyabilirim.
    resim çekmeye çalışacam teyzemgilden foto makinesinin alabilirsem

alamazsam telefonla :)

Akvaryum içinde filtreyi düzmü koysam yoksa yanmı ?
    düz korsam hortum bükülerek yukarı çıkacak yan korsam hortum düz yukarı çıkacak yanı dik olacak ?

Türkçe'mizde "korsam" diye bir kelime yoktur.Argo'da kullanılır.Lütfen Türkçe imlâ ve yazım kurallarına dikkat edelim..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fitrenin önüne aparat uydurursun sanırım dirsek şeklinde o sorun olmaz. En alta elyaf olmaz, elyaf bir süre sonra tamamen tortu tutabilir ve tüm filtre düzenini boşaltman gerekir. Elyaf en üstte kolay alınır yerde olacak. Sanırım anlatabildim. :bilmem: Bir diğer önerim ise suyu üstten veriyorsun yapacağın hazneye...Filtre malzemelerimiz tıkandı ve su geçişi zayıfladı evde yokuz ve taşmaya başladı... em32.gif Önlemini anlamadan bu sistem filtre düşünemezsin. Yapacağın önlem sadece bu tarz durumlar için haznenin en üstünden fazla suyun geri akvaryuma ineceği bir boru daha eklemek.

Ancak eğer yapacağın filtre haznesine suyu üstten değil alttan verirsen bu sorun otomatik otadan kalkar. Bu sistemin dez avantajı ise hazne su dolu olacağından su süzülerek filtre malzemelerinden geçmez ve katacağı artı oksijen suya katılmaz.

Düşünerek yapalım kendimizi de bizi de üzmeyelim. öp:

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Ben bişey tıkanmasın diye alta bi sinek teli koycaktım ama o üstten boru ile atmayıda yaparım

Sayfayı Paylaş