1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

dış filtrede suya giren hortumun başlığı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ozym1987 tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz
    bu filtrenın hortumun ucunda korumalık gibi bı başlık var pislıkler takılıp orda kalıyorlar onu çıkarsam yerınden bı sorun olurmu hobiye daha başlayalı 1 hafta oldu ve öğrenmem gereken çok şey var burda bırçok arkadaşın başını biraz ağrıtıcam sanırım sorularla bu işi en ıyı şekılde yapmak istiyorum benım bu işten aldığım zevk onları izlemek seyretmekten çok çok daha onları sağlıklı bir şekılde yaşamalrını sağlamak amaç onların yaşaması hayatta kalması mutlu olmaları
    ölüm veya hastalıkla karşılaştığımda yapmam gereken şey genele olarak tek bildiğim yöntem 1/3 lük su değişimi içine hava taşı atılmış bekletilmiş suyla ardından su dınlediricyle klro alıp antı toksit çözucu ekleyip son aşamada bakteri kulturu ekleyip 4 gunluk tank içinde uygulanan uygulama sırasında yem verilmeyen 4 gunluk bir kroni ,nternetten aldığım bilgi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum her diğer hastalık ve bakteriyel durumların işe yararmı bu sistemle ölumlerın olmuyacağı ıdda edliyor bence her sorunun ayrı bir çözumu olmalı tek cevap butun sorluarı cevaplıya bilirmi yani abilirm kardeş lerim inan buyuk sevaba girersiniz bilgilerinizi önerilrinizi tecrubelerinizi bu açılan başlık altında yazarsanız çok sevinirim

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Dış filtre emiş kısmından bahsediyorsunuz.Onu çıkarırsanız balık vsyi de dış filtrenin içine çeker bu da canlı ölümünü beraberinde getirir.

Gerek kurulum aşamaları gerekse hastalık-bakım vs ile alakalı forumda bolca makale var.Boş zamanda bunları okursanız iyi kötü bir alt yapı oluşur.

Sayfayı Paylaş