1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtre'den Şelale'ye geçsem mi?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde GKARE tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Arkadaşlar dış filtrenin temizlik işlemleri beni gerçekten çok yoruyor. ayrıca borular vb... görüntüler beni sıkmaya başladı. 150 lt akvaryumumda, 5 japon, 2 vatoz, 2 de salyangozum var. Bugüne kadar lifetech-jebo 825 kullanıyordum.

Acaba Atman Hf-0800'e geçsem mi? 800 lt / h...

Temizliği sanki biraz daha kolay olur gibime geliyor. Alıp bir kovanın içinde 2 dakkada temizlerim diye düşünüyorum.
    Değerli fikir ve önerilerinizibekliyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Dış Filtre'den Şelale'ye geçsem mi?

Abi zaten 5 balık var öbürleri temizlik ekibi bence olur öyle yapın...

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

şelale filtre ile kesinlikle bir dış filtredeki filtrasyonu sağlayamazsınız.....ben geçmeyin derim ama tercih sizin tabi....

4. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Japonlar çok fazla atık ve dışkı üretiyor diye biliyorum. Bence şelale filtre yeterli gelemeyebilir. Yine de işinize karışmak istemem.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Evet Japonlar çok iştahlıdır ona göre de atıkları olur,yemi kısmalı açlıktan hiç bir balık ölmemiş.
    Hiç filtre olmadan kavanoz da yaşayanlar da var.
    Tabi dış filtre tartışılmaz,ben Gürel abinin zorluk çektiği yönünde o filtre yi olmazsa,değiştirmesi ni isterim daha kolay açılır,kapanır vede temizlenir gibi...

Sayfayı Paylaş