1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış fitre debi sorunu

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde barlas tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. barlas

barlas

Herkese selamlar. Eheim 2213 dış fıltrem var 160 lt tankım. 2 aydır kullanıyorum fitreyı. Son 2 gundur ınanılmaz debi düştü. Fılre temızlıgı yaptım elyafı degıştırdım mıknatısı mili ve pervaneyı temızledım bısey degısmedı. Son care hortumların ıcını temızledım bı peceteyı ıcıne sıkıstırıp tazzıklı su tutarak. Ve sonuc debı ılk gunki durumuna geldı. Tavsıye ederım her fıltre temızlıgınde hortumları yıkayın. Sevgıler

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

TencoMelih ve oktay özcan bunu beğendi.
  2. Ali Asiran

Ali Asiran

Yer:
    Karaman, Turkey
    İsim:
    Ali Asiran
    Hortum yıkama ile değilde büyük bir ihtimal hortum bükülmüştür sizde temizleyince bükülü yer düzelmiştir.
    Hortumda en fazla kir oluşacağı 0,01 mm belki daha azdır buda debiye bir etki yaratmaz.
    Birde eheim marka dış filtreye bence bu kadar güvenmeyin ki o kadar verilen paralara değen bir filtre değil benim gözümde. neden derseniz su anda eheim marka filtreler Çin de üretimi yapılıyor. Çin ürünleri malum.
    Dış filtrede herkeze özellikle fluval marka filtre öneririm. neden derseniz hem kullanış hem filtreleme sistemindeki yeni gelişim enerji ses debi parça sağlamlıkları yönünden harika bir marka.
    Eheim marka alırken bir kez daha düşünün derim.
    Fluval 405 kullandım çok ama çok memnun kaldım. eheimden de çok sıkıntı çeken ve şikayette bulunan tanıdıklarım var...

TencoMelih bunu beğendi.
  3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Olay nerede üretildiği değil, tasarım ve üretim teknolojisi... Mesela intel işlemciler Tayvan'da üretiliyor, çoğu bilgisayar donanımı Çin'de üretiliyor. Eğer üretim doğru dürüst yapılıyorsa sorun olacağını sanmam.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. Ali Asiran

Ali Asiran

Yer:
    Karaman, Turkey
    İsim:
    Ali Asiran
    Gunluk calisma ucreti 1 dolar olan hicbir is yerinden verim yada is beklenilmez. Onceden de dedigim gibi eheim sadece isim su zamanda cok sikayet eden var.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş