1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

dış parazit ve tuz

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde zngtnng tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. zngtnng

zngtnng

Damızlık yeni aldıgım sarı prensesler ilk geldiginde normaldi, üçüncü gün kuma sürtünmeye başladılar. Bende %50 su degişimi yaptım, dün ve bu günde bir çorba kaşığı kaya tuzu attım. Sanırım sürtünmelerde arttı. Bir sıkıntı olurmu, yanlış bi iş yapmadım değilmi? Sıcaklığı 30 dereceye yükselttim...

------------------------------
    Mesaj düzenleme 34

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    dış parazit ve tuz

Parazitlerin evreleri var ve balik mokozasindan beslenip baligi ergen olarak terk ederler. Balik mukozasinin icindeki parazite tuz hava civa gelir. O yuzden baligi terk edip kistten sonraki dagilma surecinde bu uygulamalar etki eder. Sabir iyidir. Isiklar kapali olsun.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    dış parazit ve tuz

Işıkları kapayın. Akvaryum hacminize göre kaya tuzu atın. Ertesi gün %40 lık su değişimi yapın. Isıda 30 derece olsun. Bol bol oksijen verin.

4. zngtnng

zngtnng

dış parazit ve tuz

Tuz attığımda balıkların kuma sürtmesi artıı sanırım. İç filtre çalışıyor, şu ansıcaklık 30 derece, ışıklar kapalıve yarın su degişimi yapıcam. Başka yapmam gereken bir şey varmı, çok mu tedirginim ?

Mesaj düzenleme 35

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    dış parazit ve tuz

Alican kardeşim su değişimini dip çekimi yaparak uyguluyorsun değilmi?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    dış parazit ve tuz

Kesinlikle çok tedirginsin ama hep böyle olur. Ama tedirgin olmamak gerekir. Vicdanın rahat değilmi elinden gelen herşeyide yaptın gerisi balıklarına ve allaha kalmış. Sen görevini yerine getirdin abi.

7. zngtnng

zngtnng

dış parazit ve tuz

Evet dip çekimi yapıyorum ama kayaların alt bir midyenin içersine ulaşamıyorum. Buraları kaldrırsam, ''Balıklar yuva bozuldu'' falan havasından strese girermi sizce ?

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    dış parazit ve tuz

Kumu bozmadan bu işlemi yapabiliyorsan yap. Yoksa elleme abi.

9. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    dış parazit ve tuz

Dış parazitlerin bir çoğu gözle görüle biliyor bildiğim kadarıyla balıklarını çok dikkatli incele akvaryuma attığın tuzmiktarınıda iyi ayarla çünkü tuzu fazla atarsan balıkların derisi tahriş olur ve balıklar kuma sürtünürler

10. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    dış parazit ve tuz

Sizin sorununuz dış parazit değil suyun tam oturmamış olmasından. Akvaryumunuz eski ise o zaman dış parazitten şüphelenin. Ancak dediğim gibi büyük ihtimalle suyun oturmamış olmasından. Gidip Sera Aqutan ve Sera Nitrevic alın ve ekleyin akvaryumunuza sürtünmenin geçtiğini göreceksiniz.

11. zngtnng

zngtnng

dış parazit ve tuz

Akvaryumu kurulalı altı ay oluyor, balıklar yeni. Sadece yavru olanları ikinci bir akvaryuma koydum onlarda sıkıntı yok.

12. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    dış parazit ve tuz

Balıklarınız nekadar sıklıkla kum yada kayalara sürtünüyor malawiler arada sırada seyrek olarak kuma falan sürtünürler ama seyrek tabi yem yemelerinde bir azalma yada isteksizlik varmı?

13. zngtnng

zngtnng

dış parazit ve tuz

Aşırı ve hepsi sürtünüyordu akvaryumda, %90 su degişimi yaptım demin. Şu an herşey normal görünüyor, biraz kaya tuzuda attım içine. Bayağı pislik çıktı kum ve kayaların dibinden.

Mesaj düzenleme 38

14. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    dış parazit ve tuz

Geçtimi,geçmediyse akvaryumcudan Sera Aquatan almanızı tavsiye ederim.Büyük bir ihtimal sorunu çözecek.

Sayfayı Paylaş