1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy çalışmalarıma fikir alışverişi

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde kartal tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Karaköy Perçembe pazarında bir araştır parçalar oluyor orda ucuz. Farklı malzemelerden de ps yaparsın sorun değil ama pleksinin görünümü başka oluyor. Motoru güzel değerlendirmişsin ama yapacağın gövdeye göre performansını ancak değerlendirebiliriz.

2. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi ben izmirdeğim izmirde pleksileri satan çok yer var ama çok fazla rakamlar isitiyorlar pvc den yapmayı düşünüyorum şuanda 110 luk bir pimaşla boyu 26 cm iç bölmeside 15 cm boutunda şuanda ps gövde boyutlarını kararlaştıramadıgımdan başlayamıyorum abi bir claraform bulamıyorum yada ismini atıcılar farklı biliyor bizim burda 502 kullansam sorun olurmu yapıştırıken temel abi.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eskiden kloroformu eczaneler satardi ama artik yok sanirim onlarda. Olcay biliyor yerini soyleriz yazar alacagin yerleri.

Yanliz pimas kullanacaksan kloroformla isin yok normal tangit kullanman daha saglam olur. Nalburlardan bulabilirsin.

Cep mesaj...

4. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Pimaş ve benzeri şeyler kullanacaksan en iyi yapıştırıcı tangit, kloroform sadece pleksilerde yapıştırma özeliği var.

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hızlı yapıştırıcılar zaman ile suda çözünüyor, kendini bırakıyor Mutlu, bilgine...

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Mutlu kardeşim nedir son durum? Bulabildin mi gövdeyi yapabilecek birşeyler?

7. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Mutlu kardeşim san kolay gelsin konunu baştan aşağıya okudum sıkıntını gerçekten anlıyorum aynı sıkıntıları yaşamıştım. Ama portalımız sağolsun bunun üstesinden geldik benim akvaryuma az gelen aqua macro 350p var elimde istersen sana bunu verebilirim bu konuyla alakalı sana özel mesaj atıyorum....

Gelişmeleri göresel olarakta bekliyoruz burdan unutma....

kartal, murer ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  8. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Şuanda bir gövde yaptım bugün deniyeceğim umarım işe yarar.

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Selim abi helal olsun. Akvaryum Portalı olarak, bu ortamı bu şekilde bizlere sunan ve emeği geçen kim varsa teşekkür etmek istedim birden.. Kolay değil öyle sanal alemde birbirini hiç tanımayan insanların 200 - 300 liralık malzemeleri hediye etmelerini sağlamak. En başta kar amacı gütmeyen bir portal yaratabilmek ve masrafları üstlenerek bizlere bu ortamı sağlayan sevgili Temel abime, tüm emeği geçenlere ve hediye verdiğin için sana çok teşekkür ederim Selim abi. em34: :em: toka:gif

:aha:

Millette başka başka platformlarda binlerce üye arasında kumda top oynasın.

Mutlu kardeşim sistem iyi görünüyor. Köpükler ince gibi geldi, verimli olabilir sanki güzel bir gövde yapılırsa. Bu arada PS hediye ederse Selim abi, gövdene de kavuşmuş oluyorsun ;)

selcom2008, kartal ve murer bunu beğendi.
  10. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Herkese tekrardan teşşekür ediyorum.

Daha sölenilcek bir şeyler vardır ama ne söylenebilinirki çok teşşekür ederim allah razı olsun.

Evet abi köpükten bende memnun gibiğim forum paylaşımları okuyarak konuları inceliyerek sonuç bu yapabildiğimce.

11. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
  12. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Abi sanırım benim yaptığım motor için söylüyorsun abi daha tamamlayamadım malzeme bulumunda alımında sıkıntı çekiyorum hava emiş kısmına bir aparat yapıcam ama takılcak hiç bir kısmı yok motorda.

13. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
  14. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Evet abi bu konuyu okumuştum ama hava emiş aparatını taıcak bir kısım yok motorda yapıştırmayı deniycem bugün silikonla yapışırıcam olmaz sökerim diye.

15. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Selim abi ps hediye etmiş olsada ben ps gövdesi yapımını bırakmadım en azından deniyip örenmiş olurum dedim bitirdim ama olmadı su çok çıktı psden ve iç hazneyle su çıkış deliğini aynı hizada yaptım buda yanlış oldu tabi.
    Şunuda örenmiş oldum ölçüleri motora göre ve dikkatli hesaplanmalımış.:)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biraz sanki gövdeyi paylaşmadan yaptın gibi geliyor. Gövde yaptım diyorsun ama göremedik ve pekte danışmadın diye düşünüyorum. Ps su çıkışına vana koydun mu ayar için ? Koymadıysan elbette çok çıkar. Motora göreden ziyade fazla su çıkışını kontrolde tutacak sistemi yapmalıydın Mutlu.

17. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi çok kötü bi ps gövdesi oldu ondan paylaşmadım vano var sanki motor mu fazla geldi yoksa motor fazla gelsede vanoyla ayar yapınca sorun kalmazmı bilemedim birden dün yaptım oyüzden bişi soramadım abi sabah ta bitmiş oldu nededim üstünde oynamalarla düzelir sorunlar aslında vanoyu değiştirmeye çalışıcam belki sorun ordadır yada bakıp göremediğim bir sorun var.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yayınlamadan anlayamayız sorunu. Birçok taktik var model tasarım yapabileceğin ve açıkcası son çalışmalarda çok daha etkili tasarımlar çıkardık diyebilirim. Bilemiyorum ne yaptın ettin ama öğrenmek istersen yayınla istersen üzerinden gidelim.

Kukadan bile ps yaparız yorma kafanı.

19. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Mutlu sanırım yeni ps'in yarın elinde olur dediğim gibi eksik pervane kısmını tamamla ve performansı hakkında bize görsel bir bilgi ver...
    Takıldığın bir yer olursa bizler buralardayız unutma.......

kartal bunu beğendi.
  20. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi çok teşşekür ederim perveneyi değiştirmeden deniycem benim akvaryumun hacmi sizinknden baya az olduğu için belki yeterli olabilir ama olmazsada çalışmaları burdan sizlerle yürütücem.Çok teşşekür ederim Allah razı olsun abi.

Sayfayı Paylaş